• Slávik Slovenska

• 17. apríla 2012 sa v našej škole uskutoční školské kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska. Súťaž začne o 13. 40 hod. v II.A triede.

• Deň narcisov

• Dňa 13. apríla 2012 sa naša škola už tradične zapojí do zbierky organizovanej Ligou proti rakovine – Deň narcisov. Tento rok sa organizuje v poradí už šestnásty ročník. Veríme, že aj tento rok podporí  množstvo dobrých ľudí túto ušľachtilú myšlienku.

Dokážme 13. apríla  2012, že nám táto choroba nie je ľahostajná!

• Bloková výučba

• V dňoch 3. – 4. apríla sa bude na našej škole konať Bloková výučba zameraná na environmentálnu výchovu. Žiaci sa okrem iného dozvedia ako šetriť drahocennou tekutinou – vodou, ale absolvujú aj vychádzky do prírody a množstvo sprievodných podujatí.

• Rodičovské združenie

• Vážení rodičia,
            Dňa 26.03. 2012 t.j. v pondelok sa v čase od 14.00 hod.  do 17.00 hod. uskutoční triedne rodičovské združenie. V rovnakom čase sa bude vyplácať aj cestovné za mesiace január a február 2012.

Účasť rodičov je povinná!

• Nový portál Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR

• Vážení  rodičia!
            Chceli by sme Vás informovať o tom, že na podporu informovanosti o regionálnom školstve vznikol nový portál Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR http://mapaskol.iedu.sk, ktorého úlohou je ponúknuť informácie o školách, štúdiu na nich, ale aj o počte žiakov. Portál je od 6. marca v testovacej prevádzke a môžete si na ňom vyhľadať aj výsledky Testovania 9, porovnať ich s celoslovenským priemerom. Hlavnou úlohou tohto novovzniknutého portálu je informovať rodičov, ale aj učiteľov a žiakov – záujemcov o štúdium, o možnostiach štúdia na jednotlivých školách, pričom Vy ako rodičia môžete prostredníctvom tohto portálu vstupovať do debaty s vedením školy.

• Prerušenie vyučovania v ZŠ od 08.02.2012 do 10.02.2012

• Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Palín, v zastúpení riaditeľkou školy Ing. Evou Tchurikovou, so súhlasom zriaďovateľa a RÚVZ v Michalovciach, prerušuje vyučovanie v ZŠ od 08.02.2012 do 10.02.2012 z dôvodu zvýšenia počtu respiračných ochorení žiakov.  Vyučovanie sa začne v pondelok 13. 02. 2012. Prevádzka MŠ funguje v normálnom režime.

• Základná škola s materskou školou Palín 104

ORGANIZUJE ZÁPIS

DO 1. ROČNÍKA

Deň zápisu:   31. január 2012(utorok)

Čas: 14,00 hod.

Miesto: trieda 1. A

• Rozšírené vyučovanie cudzích jazykov, anglický jazyk od 1.ročníka, jazyková učebňa
            • 1x týždenne konverzácia s anglickým lektorom na hodinách ANJ
            • 1x týždenne anglický lektor v školskom klube detí
            • Internetová stránka a vzdelávacie e-learningové prostredie
            • Rozšírené vyučovanie informatickej výchovy – 4 počítačové učebne
            • Druhý cudzí jazyk od 5.ročníka – nemecký a ruský jazyk
            • Využívanie moderných technológií a metód vo výučbe
            • Realizácia projektov
            • Čítanie s porozumením
            • Záujmové útvary v popoludňajších hodinách (tvorivé dielne, športové krúžky, angličtina hravo, práca s počítačom a iné)
            • Zvýšená bezpečnosť monitorovaná aj kamerovým systémom

Na zápis je potrebné:

prísť spolu s dieťaťom, doniesť jeho rodný list a platný občiansky preukaz zákonného zástupcu dieťaťa, uhradiť poplatok  6,00€ za zošity s predtlačou.

V prípade záujmu je možnosť objednať si školské pomôcky (11,00€).

Srdečne Vás pozývame!

• Rodičovské združenie

• Dňa 20.12. 2011 v čase od 14.00 hod do 16.30 hod.  sa  bude konať rodičovské združenie. Zároveň sa bude  vyplácať dopravné za mesiace september až december 2011.

• Riaditeľské voľno 9.12.2011

• Z dôvodu prerušenia dodávky zemného plynu je v piatok 9.12.2011 vyhlásené riaditeľské voľno. Vyučovanie bude pokračovať  v pondelok 12.12.2011.

• Sprístupnenie systému eLearning

• V školskom roku 2011/2012 ZŠ s MŠ Palín sprístupnila systém eLearning poskytovaný spoločnosťou Applied Software Consultants spol. s r.o. pre učiteľov, žiakov a rodičov. Postup ako sa prihlásiť do tohto systému si môžete prečitať tu.

• Internetová žiacka knižka

• Vážení rodičia,
            aj v školskom roku 2011/2012 je vám na stránke našej školy k dispozícii internetová žiacka knižka, kde si môžete kontrolovať prospech a dochádzku svojho dieťaťa. Ak máte problém s prihlásením sa do internetovej žiackej knižky, kontaktujte administrátora:
            Roland Géci
            e-mail: roland@palin.sk