• Poďakovanie

• Týmto by sme sa chceli poďakovať všetkým, ktorí sa zapojili do hlasovania o Detský čin roka 2013 a podporili v ňom skutok našej žiačky Rút Marcinčákovej.

• Beseda so spisovateľom

• Dňa 26. 11. 2013 sa 10 žiakov 4. – 6. ročníka zúčastnilo v Zemplínskej knižnici Gorazda Zvonického Besedy so spisovateľom Petrom Karpinským, ktorý je autorom známych detských kníh Ako sme s Ťukťukom ťukťukovali, Rozprávky z Múzea záhad a tajomstiev, Sedem dní v pivnici, Kde asi rozprávka býva.

• Deň v školských laviciach

• Rodičia v úlohe žiakov

Rodičia našich prváčikov sa ocitli v úlohe žiakov. Strávili so svojimi deťmi deň v školských laviciach. Vyskúšali si prácu s interaktívnou tabuľou a novými didaktickými pomôckami. Pani učiteľky našich prváčikov ich potrápili písmenkami, číslami aj angličtinou.
            Toto podujatie bolo realizované v rámci projektu Hravo, dynamicky a interaktívne. Počas jeho trvania deti vytvorili zaujímavé práce, ktoré mali možnosť v tento deň spolu s mamkou alebo ockom prezentovať pred svojou triedou.
            Ďakujeme všetkým deťom a ich rodičom za aktívnu účasť na zaujímavom projekte, ktorý financovalo MŠVVaŠ SR, ZŠ s MŠ Štefana Ďurovčíka a Obec Palín.

• OZNAM

• Dňa 29. novembra 2013 bude z prevádzkových dôvodov RIADITEĽSKÉ VOĽNO. Pre žiakov 1. – 6. ročníka je k dispozícii prevádzka ŠKD. Materská škola a školská jedáleň fungujú v riadnom režime.

• Zasadnutia ZSŠS v Hornom Smokovci sa zúčastnila aj naša pani riaditeľka

• Riaditeľka našej školy Ing. Eva Tchuriková sa v dňoch 18. – 20. novembra zúčastnila celoslovenského zasadnutia Združenia samosprávnych škôl Slovenska, ktoré sa konalo v Hornom Smokovci. Počas prvého a tretieho dňa tieto rokovania aj viedla ako viceprezidentka a zástupkyňa samosprávnych škôl za Košický kraj. Medzi témy rokovaní patrili okrem iných aj správa o činnosti výboru, rezortný informačný systém, inovatívne vyučovanie prírodovedných predmetov, či zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách prostredníctvom Testovania 5 a 9.

• Získali sme STRIEBORNÝ DIPLOM

• Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora a Centrum rozvoja znalostí o potravinách n. o. udelili našej škole STRIEBORNÝ DIPLOM  za aktívnu účasť v súťaži Hovorme o jedle.

• Oznam pre rodičov žiakov 8. a 9. ročníka

• Vážení rodičia, pozývame Vás na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční na našej škole dňa 20.11.2013 (streda).

Harmonogram DOD:

•   od 08:45 do 09:30 – Stredná odborná škola technická Michalovce
            •   od 09:45 do 10:30 – Obchodná akadémia
            •   od 10:40 do 11:25 – Stredná odborná škola obchodu a služieb
            •   od 11:35 do 12:20 – Stredná odborná škola sv. Cyrila a Metoda
            •   od 12:30 do 12:50 – Súkromná hotelová akadémia – Dufincova
            •   od 13:00 do 13:10 – Stredná zdravotnícka škola

Cieľom tohto DOD je, aby výchovní poradcovia stredných škôl v krátkosti predstavili žiakom 9. a 8. ročníka  a Vám rodičom svoje  školy a študijné odbory, ktoré sa na ich školách vyučujú.

• Európsky týždeň boja proti drogám

• V rámci Európskeho týždňa boja proti drogám, ktorý sa uskutoční 18. – 22. novembra  prebehne niekoľko zaujímavých podujatí a akcií pre žiakov 1. – 9. ročníka

Harmonogram podujatí pre žiakov 1. stupňa:

18.11. Upratujeme pred školou

19.11. Tvorivé dielne

20.11. Čo nám škodí

Tancujeme a spievame

21.11. Športujeme

Relax v ŠKD

26.11. Zvládni svoj stres

Harmonogram podujatí pre žiakov 2. stupňa:

18.11. Stop šikanovaniu!

18.11. – 22.11. Zdravý životný štýl /dotazník/

19.11. Všade prítomný alkohol

18.11. – 28.11. Plagáty a bulletiny propagujúce zdravý spôsob života

• Informatická súťaž iBOBOR

• V týždni od 11. – 15. novembra sa uskutoční pre žiakov 3. – 9. ročníka internetová súťaž iBOBOR.

Harmonogram súťaže:

• pondelok 11. novembra od 9:30 do 13:30 súťažná kategória Seniori,

• utorok 12. novembra od 9:30 do 13:30 súťažná kategória Juniori,

• streda 13. novembra od 9:30 do 13:30 súťažná kategória Kadeti,

• štvrtok 14. novembra od 9:30 do 13:30 súťažná kategória Benjamíni,

• piatok 15. novembra od 9:30 do 13:30 súťažná kategória Bobríci.
        • Zbierka Hodina deťom

• Naša škola zareagovala na výzvu Nadácie pre deti Slovenska, a  preto sme sa rozhodli zapojiť do verejnej finančnej zbierky Hodina deťom, ktorá sa uskutoční v dňoch 13. – 15. novembra 2013 aj na našej škole. Cieľom tejto zbierky je podpora užitočných a jedinečných projektov zameraných na rozvoj osobnosti a tvorivosti detí, rozvíjanie ich individuálneho potenciálu.

• Komparo 2013

• Dňa  7. novembra sa uskutoční testovanie žiakov 8. a 9. ročníka KOMPARO 2013. Testovať sa budú vedomosti zo slovenského jazyka a literatúry a matematiky.