• Riaditeľka školy sa zúčastnila konferencie

• Ing. Eva Tchuriková, riaditeľka ZŠ s MŠ Š. Ďurovčíka v Palíne, sa v dňoch 23. – 25. apríla zúčastnila Konferencie k 20. výročiu vzniku ZSŠS  s názvom Ako ďalej v základnom školstve? Zmeny vo výchove a vzdelávaní v ZŠ, ktorá sa konala za účasti ministra školstva SR, doc. PhDr. Dušana Čaploviča, DrSc. v Hornom Smokovci. Zároveň pri príležitosti 20. výročia Združenia samosprávnych škôl Slovenska prevzala pani riaditeľka pamätnú medailu.

• Zdravie je najcennejšie

• V rámci Európskeho imunizačného týždňa, ktorý trvá od 22. 4. – 26. 4. 2014, sa uskutočnilo dňa 23. apríla podujatie pre žiakov 1. – 4. ročníka5. – 9. ročníka s názvom Zdravie je najcennejšie. Cieľom podujatia bolo oboznámiť žiakov s významom a princípmi očkovania, jeho funkciou a rozdielom medzi povinným a nepovinným očkovaním.

• Biologická olympiáda úspešne za nami

• Tešia nás úspechy našich žiačok, ktoré sa zúčastnili okresného kola Biologickej olympiády. Anna Ujjobbáďová z IX.A obsadila nádherné 2. miesto v geológii, pričom v rovnakej oblasti skončila na 5. mieste Michaela Lukáčová z VIII.B. Zastúpenie sme mali aj v botanike, kde rovnako 2. miesto získala Denisa Poľašková zo VII.B. Blahoželáme!

• Počítačový Vševedko

• 29. apríla o 13.30 hod. sa uskutoční vo veľkej počítačovej miestnosti pre žiakov 5. – 9. ročníka Počítačový Vševedko. Všetci ste srdečne vítaní!

• 1:0 pre nemčinu

• 6 žiakov 5. ročníka postúpilo v súťaži 1:0 pre nemčinu – My a futbal do finále, ktoré sa uskutoční 29. apríla v Žiline, kde ich čaká vedomostný kvíz a futbalový zápas. Budeme im držať prsty!

• Rozprávkový les

• Dňa 25. apríla sa pre žiakov 1. – 4. ročníka uskutoční v dopoludňajších hodinách Rozprávkový les.

• Veľkonočné prázdniny

• Veľkonočné prázdniny pre žiakov začínajú 17. apríla a potrvajú do 22. apríla. Nástup do školy je v stredu 23. apríla.

• Olympionici ocenili aj nášho žiaka

• Žiaci základných a stredných škôl posielali ešte v decembri pohľadnice s prianiami pre športovcov, ktorí nás reprezentovali na ZOH v Soči. Najlepšie z nich vybrali samotní olympionici, preto nás teší, že sa medzi ocenenými žiakmi ocitol aj náš žiak Lukáš Kendereš z VIII.A. Blahoželáme!

• Deň narcisov úspešne za nami

• Počas Dňa narcisov sa Základnej škole s materskou školou Štefana Ďurovčíka, Palín 104 podarilo 11. apríla 2014 vyzbierať v škole a v obciach Palín, Senné, Stretava a Zemplínska Široká finančné prostriedky v celkovej sume 760, 67 €. Vďaka patrí všetkým, ktorí sa do tejto zbierky zapojili. Ešte raz ĎAKUJEME.

• Bloková výučba

• V dňoch 15. 4. – 16. 4. 2014 sa uskutoční v našej škole Bloková výučba zameraná na environmentálnu výchovu, mediálnu výchovu, osobnostný a sociálny rozvoj, tvorbu projektu a prezentačné zručnosti, dopravnú výchovu – školský projekt Dni Zeme – Slnko, voda, vietor. V rámci výučby sú pripravené podujatia zamerané na globálne vyučovanie, tvorbu a prezentáciu projektov, les a zeleň, spoznávanie liečivých rastlín.

• Náš žiak úspešný v súťaži Energetika 2014

• Žiak VI.B triedy Jakub Mikloš sa vo výtvarnej súťaži Energetika 2014, ktorej cieľom bolo navrhnúť poštovú známku, umiestnil medzi 15 najlepšími. Zároveň 4. apríla obsadil vo vedomostnej súťaži vynikajúce 3. miesto. Blahoželáme!

• Deň narcisov

• Dňa 11. apríla sa pri príležitosti Dňa narcisov uskutoční zbierka na pomoc pacientom s onkologickým ochorením, do ktorej sa už tradične zapája aj naša škola. Naši žiaci spolu s pedagogickým dozorom vykonajú zbierku v Palíne, Sennom, Stretave a Zemplínskej Širokej. Prijmite, prosím, v tento deň od nás žltý narcis – kvietok nádeje.