• Cítim sa v škole bezpečne?

• Dňa 19. marca o 13.40 hod. sa uskutoční pre žiakov 6. a 7. ročníka prednáška s názvom Cítim sa v škole bezpečne? Cieľom tejto prednášky je prevencia pred šikanovaním.

• Beseda s lekárkou

• V stredu 19. marca sa uskutoční pre žiakov 1. – 4. a 6. ročníka zaujímavá beseda s MUDr. Ulbrichtovou. Hlavnou témou besedy bude Správna životospráva.

• Poznaj svoje peniaze

• V stredu 19. marca o 11.35 hod. sa uskutoční pre žiakov 8. a 9. ročníka v rámci finančnej gramotnosti beseda Poznaj svoje peniaze.

• Okresné kolo Pytagoriády

• Dňa 18. marca a 19. marca sa v Michalovciach uskutoční Okresné kolo Pytagoriády. Našu školu budú v tejto súťaži reprezentovať v utorok  Matej Komáromi, Samuel Cuprík, Matej Marcinčák, Barbora Lukáčová, Oto Ulbricht, Matúš Miťko a v stredu Nina Virčíková a Denisa Poľašková.

• Okresné kolo Hviezdoslavovho Kubína

• Dňa 19. a 20. marca sa uskutoční v Michalovciach Okresné kolo Hviezdoslavovho Kubína. V stredu 19. marca nás v I. a II. kategórii budú reprezentovať Martin Tóth (II.A), Chiara Miťková (III.A) a Jakub Mikloš (VI.B). Vo štvrtok budú našu školu v tejto súťaži zastupovať v III. kategórii Kristína Kačkošová (VII.B) a Denisa Saboviková (VIII.B).

Držme im palce!

• Testovanie 9-2014

• V stredu 12. marca sa uskutoční celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka pod názvom Testovanie 9-2014. Žiaci budú testovaní zo slovenského jazyka a literatúrymatematiky. Testovanie začne o 8.00 hod. a skončí o 11.00 hod

• Jarné prázdniny

• 3. marca  začínajú pre žiakov jarné prázdniny, ktoré potrvajú do 7. marca. Nástup do školy je v pondelok 10. marca.

• Oznam

• Dňa 28. februára 2014 bude z organizačných dôvodov skrátené vyučovanie. Vyučovanie na I. stupni končí 4. vyučovacou hodinou o 11.25 hod. a na II. stupni končí 5. vyučovacou hodinou o 12.20 hod. Školský klub detí bude v prevádzke do 12.30 hod. Školská jedáleň a materská škola budú fungovať ako v bežné pracovné dni.

• Stáž v rámci projektu MRK

• V dňoch 24. 2. – 26. 2. 2014 prebehne stáž našich zamestnancov v rámci národného projektu „Vzdelávaním pedagogických zamestnancov k inklúzii marginalizovaných rómskych komunít v našej partnerskej škole ZŠ s MŠ Bežovce. Cieľom tejto stáže je výmena poznatkov a skúseností z implementácie CVS.

• Zápis detí do materskej školy

• Vedenie Základnej školy s materskou školou Štefana Ďurovčíka v Palíne oznamuje rodičom, že zápis do materskej školy sa uskutoční v termíne od  15. 2. 2014  do 15.3.2014. Prihlášku si môžete vyzdvihnúť denne v priestoroch materskej školy.

• Supermatikár

• V pondelok 17. februára o 13.40 hod. sa uskutoční pre žiakov 6. a 7. ročníka podujatie pod názvom Supermatikár.

• Pomoc živočíchom a ich ochrana

• Dňa 13. februára o 13.40 hod. sa uskutoční pre žiakov 1. – 4. ročníka zaujímavé a poučné podujatie pod názvom Pomoc živočíchom a ich ochrana. Žiaci sa oboznámia s tým, ako môžu v zimnom období pomôcť zvieratkám.

• Polročné prázdniny

• V pondelok 3. februára budú mať žiaci polročné prázdniny. Nástup do školy po prázdninách je v utorok 4. februára. Prevádzka v materskej škole bude 3. februára fungovať riadne ako v bežné pracovné dni.

• Zápis detí do 1.ročníka

• Vedenie Základnej školy s materskou školou v Palíne oznamuje rodičom, že zápis do 1.ročníka sa uskutoční v termíne od  15.1.2014  do 15.2.2014  v čase od 13.30 hod. do 15.30 hod., v administratívnych priestoroch školy.

Doneste, prosím:

1. občiansky preukaz,
            2. rodný list dieťaťa,
            3. preukaz poistenca dieťaťa,
            4. sumu 6,00 € - na pracovné zošity s predtlačou (povinná položka),
            5. sumu  15,00 € - na pomôcky na celý školský rok (dobrovoľná položka).

Slávnostný zápis bude pre deti organizovaný v júni 2014. Všetky zapísané deti budú pozvané.

Podľa §20 ods.2  zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) v znení neskorších predpisov, a o zmene a doplnení niektorých zákonov, je zákonný zástupca dieťaťa  povinný prihlásiť dieťa na plnenie povinnej školskej dochádzky v základnej škole.

• Pozvánka

• Vážení rodičia a priatelia!

Rodičovské združenie pri ZŠ s MŠ Štefana Ďurovčíka, Palín Vás pozýva na 6. školský ples, ktorý sa uskutoční 25. januára 2014 o 19.00 hod. Vstupenky v cene 22 € si môžete zakúpiť na sekretariáte ZŠ u slečny Baňasovej.