• Rodičovské združenie

• 4. novembra 2013 o 15.30 hod. sa uskutoční Rodičovské združenie spojené s vyplácaním cestovného. Prosíme rodičov, aby prišli na rodičovské združenie spolu so svojimi deťmi, žiakmi našej školy. Účasť nutná!

• Jesenné prázdniny

• 30. októbra začínajú Jesenné prázdniny, ktoré potrvajú do 3. novembra. Nástup do školy je v pondelok 4. novembra.

• Tekvicový svet

• V rámci Európskeho dňa rodičov a škôl sa uskutoční 29. októbra o 16.00 hod. podujatie Tekvicový svet. Cieľom tohto podujatia je utužiť vzťahy medzi rodičmi, žiakmi a školou. Je potrebné si so sebou priniesť tekvicu, nôž, lyžicu a dobrú náladu.

• Beseda so spisovateľom

• 24. októbra navštívila našu školu milá návšteva. Bol ňou autor detskej poézie a učiteľ v jednej osobe – Valentín Šefčík, ktorý deťom 1. – 5. ročníka porozprával o svojich troch básnických zbierkach. Okrem toho zarecitoval niekoľko básní a porozprával o svojom živote i tvorbe. Ponúkol nám aj zopár nových básní z pripravovanej knihy a v druhej časti odpovedal na zvedavé detské otázky, ktorých bolo neúrekom. Záver patril autogramiáde.

• Halloweenská noc

• Dňa 29. októbra (utorok) sa uskutoční pre žiakov 6. – 9. ročníka v priestoroch školy Halloweenská noc so začiatkom  o 18.00 hod. Na žiakov čaká bohatý zábavný program. Je potrebné si so sebou priniesť dostatok jedla na celý večer, deku, spací vak, masku a dobrú náladu.

• Školské kolo OSJL

• Dňa 21. októbra sa o 13.40 hod.  uskutoční pre žiakov 8. a 9. ročníka školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry.

• Hovorme o jedle

•

V týždni od 14. – 18. októbra je vyhlásená celoslovenská súťaž Hovorme o jedle, v rámci ktorej sa uskutočnia na našej škole rôzne aktivity k nasledujúcim témam:

• Chlieb, pečivo, obilniny, ryža, cestoviny
            • Zelenina a ovocie
            • Mlieko a mliečne výrobky
            • Jedz a hýb sa!

Zároveň bude vo vestibule školy inštalovaná Výstavka zeleniny a ovocia.

• Čestné uznanie

• Naša škola získala ČESTNÉ UZNANIE od predsedu vlády, ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a predsedu vlády SR pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť Miroslava Lajčáka za zapojenie sa do výtvarno-literárnej súťaže ĽUDSKÉ PRÁVA OČAMI DETÍ.

• Slávnostná certifikácia programu Zelená škola

• Dňa 10. októbra sa uskutoční v Košiciach Slávnostná certifikácia 8. ročníka programu Zelená škola, ktorej sa zúčastnia aj zástupcovia našej školy, aby prebrali z rúk organizátorov certifikát Zelenej školy na ďalšie 2 roky. Ide o veľkú poctu, pretože sa nám podarilo obhájiť titul Zelená škola už po tretíkrát, a zároveň sme sa stali členmi celosvetovej siete Eco-Schools. Tento rok je toto podujatie pre nás o to dôležitejšie, že sme spolupracovali aj na príprave sprievodného programu a konferencierkami tohto podujatia budú práve žiačky našej školy Michaela LukáčováAnna Ujjobbáďová.

• Koncert Integrácia

• 15. októbra sa v Košiciach v Steel Aréne uskutoční charitatívny koncert Integrácia 2013, ktorý už 2. rok podporuje aj naša škola. Cieľom Integrácie je ukázať cestu k vzájomnej tolerancii a porozumeniu detí zo základných a špeciálnych škôl, intaktnej mládeže a detí s postihnutím. Keďže participujeme na tomto projekte, koncertu sa zúčastnia za odmenu aj žiaci našej školy, ktorí nás reprezentovali vo vybíjanej a na rôznych súťažiach, resp. si ho zaslúžili za výborný prospech a vzorné správanie. Na koncerte vystúpi mnoho slovenských a českých umelcov, medzi inými Majk Spirit, Tina, EGO, Ewa Farna, I.M.T. Smile, Peter Bič Projekt a Sisa Sklovská.

• Účelové cvičenie

• Dňa 4. októbra sa uskutoční pre žiakov 5. – 9. ročníka účelové cvičenie a pre žiakov 1. – 4. ročníka cvičenia v prírode. Je potrebné vhodne sa obliecť podľa počasia a vziať si so sebou desiatu a vodu, resp. čaj.

• Športom za zdravé srdce

• V rámci Svetového dňa srdca sa 27. septembra uskutočnia pre žiakov 1. – 4. ročníka športové a výtvarné aktivity, ktoré by mali podporiť tento výnimočný deň.