• Okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku

• V okresnom kole Olympiády v anglickom jazyku nás budú 17. januára v Michalovciach reprezentovať Michaela Lukáčová (VII.B)Miloslava Nošková (IX.A). Dievčatám budeme držať palce.

• Veselé Vianoce

• Kolektív zamestnancov ZŠ s MŠ Palín Vám praje pokojné prežitie vianočných sviatkov a šťastný nový rok 2013.

Po prázdninách sa stretneme v škole v utorok  8. januára 2013.

• Bloková výučba Rozprávka

• 20. decembra (štvrtok) a 21. decembra (piatok) sa uskutoční pre žiakov 1. – 9. ročníka bloková výučba pod názvom Rozprávka. Vyučovanie v základnej škole i v materskej škole končí o 13.00 hod.

• Šaliansky Maťko

• 19. decembra sa o 13.40 hod. uskutoční súťaž v prednese slovenských povestí Šaliansky Maťko. Súťaž je určená pre žiakov 2. – 7. ročníka.

• Rodičovské združenie a preplácanie cestovného

• Dňa 18. decembra v čase od 14.00 – 17.00 hod. sa uskutoční triedne rodičovské združenie spojené s vyplácaním cestovného.

• DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

• Vážení rodičia, pozývame Vás na DOD, ktorý sa uskutoční na našej škole dňa 19.12.2011 (streda).

Harmonogram:

• od 10:35 do 11:05 – Stredná odborná škola technická Michalovce
            • od 11:10 do 11:30 – Obchodná academia
            • od 11:35 do 12:05 Stredná odborná škola obchodu a služieb
            • od 12:10 do 12:30 Stredná odborná škola sv. Cyrila a Metoda
            • od 12:35 do 13:00 Súkromná hotelová akadémia - Dufincova
            • od 13:00 do 13:10 Stredná zdravotnícka škola

Cieľom je to, aby výchovní poradcovia stredných škôl  v krátkosti predstavili našim žiakom 9. ročníka  a Vám rodičom  školu a študijné odbory.

• Školské kolo Pytagoriády

• Baví vás matematika? Tak potom pozor! 11. decembra a 12. decembra sa uskutoční školské kolo Pytagoriády. Súťaž je určená pre žiakov 3. – 8. ročníka

• OZNAM

• Dňa  27.11.2012 o 18.00 hod. končí štrajk na ZŠ s MŠ Palín. Vyučovanie sa začína dňa 28.11.2012 (t.j. streda).

• ZŠ s MŠ Palín oznamuje

• rodičom, že od 26.11.2012 nebude vyučovanie z dôvodu štrajku zamestnancov, a to až do odvolania. Oznámenie o ukončení štrajku a o začiatku vyučovania bude umiestnené na budove školy a uverejnené na webovom sídle školy. Je nutné, aby ste denne sledovali webovú stránku školy, resp. oznamy na budove školy. Ak ste rodičmi detí navštevujúcich MŠ a 1. – 6. ročník a nedokážete si zabezpečiť počas trvania štrajku učiteľov dozor nad svojimi deťmi, je tu možnosť nechať ich v mimoriadnom školskom klube detí.

• Týždeň boja proti drogám

• November je mesiac, ktorý už tradične patrí boju proti drogám. Aj tento rok sú pre našich žiakov od 19. – 23. novembra v rámci Týždňa boja proti drogám pripravené sprievodné podujatia, ktoré poradia žiakom, ako správne využívať voľný čas, ale hlavne poukážu na to, že drogy nepatria do nášho života.

Harmonogram podujatí:

19.11.             Tvorivé dielne /1. – 4. ročník/

Medzinárodný deň bez fajčenia

Všadeprítomný alkohol – ako ho odmietnuť

20.11.             Športujeme /1. – 4. ročník/

Dostupnosť ľahkých drog /dotazník/

Čo nám škodí

21.11.             Aktivity odbúravajúce stres /1. – 4. ročník/

23.11.             Spevom a tancom proti drogám /1. – 4. ročník/

Materiál propagujúci zdravý spôsob života

Radšej sa hrať, ako drogy brať /MŠ/

• Informatická súťaž iBOBOR

• V dňoch od 14. novembra – 16. novembra 2012 sa naša škola zapojí do 6. ročníka informatickej súťaže iBobor.

Harmonogram:

14.11. – žiaci 3. – 4. ročníka (Bobríci)

15.11. – žiaci 8. – 9. ročníka (Kadeti)

16.11. – žiaci 5. – 7. Ročníka (Benjamíni)

• Energia 3. tisícročia

• Žijeme v 3. tisícročí v pretechnizovanej a hektickej dobe, snažíme sa získavať energiu odvšadiaľ, no zároveň ňou často plytváme, preto sa 13.novembra vyberieme so žiakmi z krúžku Mladý prírodovedec na putovnú výstavu pod názvom Energia 3. tisícročia do Michaloviec.

• Hlavolamy

• Si hlavička? Rád si ju namáhaš? Si žiakom 5. – 9. ročníka? Príď si 13.11.2012 popoludní vyskúšať Hlavolamy z matematiky.