• Rodičovské združenie

• Dňa 2. októbra 2012 o 16.00 hod. sa uskutoční v školskej telocvični RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE.  Účasť rodičov všetkých žiakov je nutná!

• Koncert INTEGRÁCIA

• 27. septembra sa v Košiciach v Steel Aréne uskutoční česko-slovenský koncert pod názvom Integrácia 2012, ktorého sa za odmenu zúčastnia aj žiaci našej školy, ktorí nás reprezentovali, respektíve si ho zaslúžili za výborný prospech a vzorné správanie.

• Zumba pre žiakov našej školy

• V tomto školskom roku je pre žiakov našej školy pripravené cvičenie ZUMBY, ktoré sa uskutoční každý pondelok popoludní v čase od 14. 30 – 15.30 hod. Cvičenie je pre žiakov našej školy zdarma. So sebou si prineste iba športový úbor a dostatok tekutín.

• Plavecký výcvik

• V období od 17. septembra do 28. septembra 2012  prebehne základný plavecký výcvik pre žiakov 5. ročníka.

• Výlet na Spišský hrad

• 15. septembra 2012 sa uskutoční podujatie z projektu Lentilky pod názvom Potulky stredovekom – návšteva majestátneho Spišského hradu. Toto podujatie je pripravené pre žiakov materskej školy, prvého ročníka a ich rodičov. Zraz je 15.9. o 8.10 hod. pred školou.

• Celodenný štrajk zamestnancov škôl a školských zariadení

• Základná škola s materskou školou Palín so súhlasom zriaďovateľa prerušuje 13. 09. 2012 vyučovanie z dôvodu celodenného štrajku zamestnancov škôl a školských zariadení, vyhláseného  OZ PŠaV na Slovensku. Vyučovanie bude pokračovať v piatok 14.09. 2012.

• Slávnostné otvorenie školského roka 2012/2013

• Vážení rodičia, milí žiaci, oznamujeme Vám, že slávnostné otvorenie školského roka 2012/2013 sa uskutoční 3. septembra o 9. 00 hod. v telocvični základnej školy. Dúfame, že sa v tento deň stretneme oddýchnutí a plní síl.

• Rozlúčka deviatakov

• Koniec školského roka patril tradične nielen vyhodnoteniu výsledkov, ktoré sme v tomto školskom roku dosiahli, ale aj rozlúčke s deviatakmi, ktorí našu školu po dlhých deviatich rokoch opúšťajú. Žiaci sa rozlúčili slávnostným príhovorom i poďakovaním triednym učiteľkám, piesňou Pátá a textom básne Kamila Peteraja Záverečná.

• Slávnostné ukončenie školského roka

• Slávnostné ukončenie školského roka 2011/2012 sa uskutoční 29. júna 2012 o 9.00 hod. v telocvični školy.

Vedenie a kolektív zamestnancov ZŠ s MŠ Palín 104 Vám praje príjemné a slnkom zaliate bezstarostné chvíle letných prázdnin a v septembri sa plní sily stretneme opäť v škole.

• Zúčastnili sme sa už 6-krát po sebe Kalokagatie

• Naše dievčatá sa zúčastnili 21. – 22. 6. 2012 v Trnave medzinárodnej olympiády detí a mládeže KALOKAGATIA 2012, kde reprezentovali našu školu vo vybíjanej a umiestnili sa na 8. mieste. Naša škola sa zúčastnila tejto olympiády už po ôsmykrát, pričom 6-krát za sebou, čo vyzdvihol vo svojom príhovore aj Dušan Čaplovič, minister školstva, vedy , výskumu a športu Slovenskej republiky.

• Naše žiačky na Kalokagatii

• 21. júna 2012 sa rozhorí na Trojičnom námestí v Trnave olympijský oheň na otvorení olympiády detí a mládeže KALOKAGATIA 2012. Toto podujatie v sebe spája šport s kultúrou i formovaním mladého športovca v duchu olympijských ideálov a je zároveň posolstvom slovenskej mládeže olympijskému Londýnu. Tejto olympiády sa zúčastnia aj žiačky našej školy, ktoré nás budú  reprezentovať vo vybíjanej.

• Olympijský festival detí a mládeže

• V pondelok 18. júna 2012 sa u nás uskutoční III. ročník regionálneho kola Olympijského festivalu detí a mládeže Slovenska. Tejto olympiády sa zúčastnia deti I. stupňa základných škôl zo Zemplínskej Širokej, Palína, Pavloviec nad Uhom, Vysokej nad Uhom, Lekároviec, Bežoviec a Záhora. Cieľom tohto športového podujatia je ukázať deťom potrebu a krásu športu, no zároveň ich inšpirovať k dlhodobému procesu dosahovania výnimočnosti a dokonalosti.

• Kurz dopravnej výchovy

• Žiaci MŠ a I. stupňa sa zúčastnia Kurzu dopravnej výchovy, ktorý sa uskutoční 15. júna 2012 na dopravnom ihrisku v Sobranciach.

• Akadémia 2012 úspešne za nami

• V piatok 8. júna sa konal 2. ročník Školskej akadémie 2012, v ktorej naša škola prezentovala výsledky celoročnej práce. Učitelia so svojimi žiakmi pripravili pre rodičov a hostí príjemný program, pri ktorom sa zabavili, ale aj odreagovali a zabudli na každodenné starosti. Nechýbali tanečné a spevácke čísla, hovorené slovo, športové ukážky, či scénky. Obohatením programu bolo aj vystúpenie živej kapely zloženej zo žiakov našej školy. Zadosťučinením pre všetkých účinkujúcich i organizátora bol potlesk rodičov, úsmev na ich tvárach a pozitívne ohlasy rodičov po skončení Akadémie.