• Naše žiačky postúpili do celoslovenského kola

• Družstvo našich žiačok sa stalo víťazom Krajského kola vo vybíjanej dievčat, ktoré sa konalo 25. mája 2012 v Sobranciach. Dievčatá nás budú reprezentovať 21. – 22. júna na celoslovenskom kole, ktoré sa bude konať v Trnave.

Dievčatá, blahoželáme!

• Postup na Krajské kolo vo vybíjanej

• Naše dievčatá suverénne zvíťazili aj v Okresnom kole vo vybíjanej dievčat a postúpili na Krajské kolo vo vybíjanej dievčat, ktoré sa uskutoční 25. mája v Sobranciach.

• Deň bez tabaku

• 31. máj je Svetový deň bez tabaku, preto sme pripravili športové podujatie pre všetkých žiakov, ktoré sa uskutoční v piatok 25. mája. Cieľom podujatia je podporiť športové povedomie a bojovať proti tabaku.

• Súťaž mladých zdravotníkov

• Naša škola sa zúčastní Súťaže mladých zdravotníkov, ktorá sa uskutoční 25. mája na II. ZŠ v Michalovciach. Reprezentovať nás bude 5-členné družstvo zložené zo žiakov V.B.

• Týždeň zdravej výživy v ŠKD

• V týždni od 21. mája do 25. mája sa uskutoční v školskom klube detí akcia Týždeň zdravej výživy v ŠKD. Cieľom akcie je oboznámiť žiakov s dôležitosťou konzumácie zeleniny a ovocia, podporiť u nich správne stravovacie návyky, vysvetliť dôležitosť vitamínov pre ľudský organizmus.

• Posedenie pri nemeckej rozprávke

• Ak máte radi rozprávky a učíte sa nemecký jazyk, tak príďte 17. mája 2012 o 13.40 hod. do spoločenskej miestnosti na Posedenie pri nemeckej rozprávke. Zabavíte sa, oprášite si svoju slovnú zásobu a možno sa nejaké nové slovíčka aj naučíte.

• Beseda s psychologičkou

• 23. mája sa uskutoční pre žiakov 9. ročníka beseda s psychologičkou Dr. Hargašovou. Témou besedy bude Zodpovednosť k vlastnej sexualite.

• Fyzika hrou

• Vo štvrtok 10. mája o 13.40 hod. pozývame žiakov 6. ročníka na zábavné popoludnie s fyzikálnymi pokusmi pod názvom Fyzika hrou. Budete si môcť prakticky overiť nadobudnuté vedomosti a možno sa dozviete aj niečo nové.

• Branný kurz a účelové cvičenie, didaktické hry

• V piatok 4. mája bude prebiehať bloková výučba branného kurzu pre žiakov 1. – 9. ročníka, pričom vedomosti z tejto blokovej výučby si budú môcť žiaci overiť 7. mája v rámci didaktických hier (žiaci 1. – 4. ročníka) a účelového cvičenia (žiaci 5. – 9. ročníka).

• Exkurzia – Morské oko

•

30. apríla 2012 organizujeme pre žiakov 5. ročníka exkurziu na Morské oko, ktorá bude zároveň spojená s vyčistením náučného chodníka v okolí jazera od odpadkov.

• Rozprávkový les

• V pondelok 30. apríla 11.30 hod. si žiaci 1. – 4. ročníka budú môcť v Rozprávkovom lese overiť, aké vedomosti majú o prírode a živote v nej.

• Palínsky školáčik

• A je to tu! Už 25. apríla vychádza nové číslo Palínskeho školáčika, v ktorom si okrem iného môžete prečítať rozprávky s vybranými slovami, naučíte sa tajnú abecedu, vyberiete sa s nami do kina na novú animovanú rozprávku, dozviete sa, ako ste v škole „perlili“, alebo si v ňom nájdete zaujímavé logické hlavolamy, hry, či maľovanky, ktoré si môžete vyfarbiť.

• Počítačový Vševedko

•

Myslíš si, že počítač je tvoj kamarát? Príď vo štvrtok 19. apríla o 13.40 hod. ukázať, čo všetko dokážeš robiť na počítači a ako dokonale ovládaš prácu s ním a staň sa POČÍTAČOVÝM VŠEVEDKOM.

• Deň Zeme

• 22. apríl je Deň Zeme a učitelia našej školy pre vás pri tejto príležitosti pripravili v týždni od 16. 4. – 20.4. 2012 niekoľko sprievodných podujatí.

Plán podujatí:

16.4. Apríl – mesiac lesov (MŠ)

16.4. Šikovný ako veverička

Ekovýrobky (5. – 9. ročník)

19.4. Modrá planéta – kreslenie na chodník (ŠKD)

Ekovýrobky (1. – 4. ročník)

Ekokvíz (5. – 9. ročník)

20.4. Rozprávkový les (MŠ, 1. – 4 ročník)

• Vyhodnotenie Dňa narcisov

• V rámci Dňa narcisov sa 13. apríla 2012 vyzbieralo v našej škole 120,62 €. Spolu sa v škole a v obciach Palín, Senné a Stretava vyzbieralo pre Ligu proti rakovine 725,76 €. Všetkým, ktorí prispeli patrí srdečné ĎAKUJEME.