• Učíme sa s rozprávkou

• Učiteľky v materskej škole pripravili v týždni od 12.11. – 16.11. 2012 podujatie pre našich škôlkarov pod názvom Učíme sa s rozprávkou.

• Halloweenská noc v škole

• 30. októbra sa od 17.00 hod. uskutoční pre žiakov 1. – 5. ročníka Halloweenská noc v škole, ktorá potrvá do nasledujúceho rána (do 7.30 hod.).

Program Halloweenskej noci:

17,00 – 17,15 zraz v škole

17,15 – 18,00 – rozprávka v knižnici

18,00 – 19,00 – halloweenská zumba

19,00 – 19,40 – večera/ktorú zabezpečí každý rodič pre svoje dieťa/ s čajovým kútikom

19,40 – 20,00 – príprava na aktivitu

20,00 – 21,30 – cesta strašidelnými triedami so súťažami

21,30 – 22,00 – neskorá večera/ktorú zabezpečí každý rodič pre svoje dieťa/

22,00 – 22,30 – hľadanie nočného pokladu v areáli školy

22,30 – 6,45 – večierka , spánok

6,45 -7,15 – príprava na odchod, balenie vecí

7,15 -7,30 – odchod domov s rodičom

Potrebné veci na akciu:

Na spanie: spací vak, deka, teplé oblečenie na noc, prípadne malý vankúšik, baterku, hygienické potreby – zubnú kefku, pastu, uterák, toaletný papier, teplé oblečenie na nočnú akciu /vetrovku, obuv – botasky, topánky/, úbor na zumbu – tepláky, športovú obuv

Strava nie je zabezpečená, každý rodič zabezpečí dieťaťu stravu na večeru /ovocie, chlieb, rožok, pečivo, nie čipsy!/. Pitný režim zabezpečený bude!

Dôležité : Dieťa musí mať halloweenskú masku – bez masky sa akcie nemôže zúčastniť!

Dieťa, ktoré nebude mať zabezpečenú stravu, nemôže na akciu prísť, pretože strava nie jezabezpečená!

• Ako šetriť energiou?

• Milí rodičia, ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako sa dá šetriť energiou, a teda aj to, ako môžete doma ušetriť peniaze za energiu, príďte na podujatie Šetrenie energie v škole, ktoré sa uskutoční 25. októbra o 14.30 hod.

• Beseda pre rodičov žiakov 1. – 4. ročníka

• V utorok 16. októbra o 15.00 hod. sa uskutoční pre rodičov žiakov 1. – 4. ročníka Beseda s riaditeľom OZ Nová cesta Mgr. Horváthom. Témou besedy bude Spolunažívanie multikultúrnych skupín. Stretneme sa pri šálke chutného čaju v triede III.B.

• Svetový týždeň dažďových pralesov

• V rámci Svetového týždňa dažďových pralesov je pre žiakov 5. – 9. ročníka pripravené 16. októbra podujatie s rovnomenným názvom. Žiaci sa prostredníctvom tohto podujatia dozvedia viac o týchto zelených pľúcach našej Zeme.

• Učíme sa s rozprávkou

• V týždni od 15. 10. – 19. 10. sa uskutoční v materskej škole podujatie pre našich najmenších  pod názvom Učíme sa s rozprávkou.

• Týždeň na podporu zvýšenia spotreby ovocia a zeleniny

• V jeseni sa počasie ochladzuje, prichádzajú rôzne vírusové ochorenia a my sa tradične zásobíme vitamínmi z našich záhrad v podobe ovocia a zeleniny, preto sme pripravili od 15. októbra – 21. októbra Tematický týždeň na podporu zvýšenia spotreby ovocia a zeleniny. V rámci tohto týždňa je pre žiakov našej školy pripravených množstvo sprievodných podujatí.

Harmonogram podujatí:

16.10.              Zdravý životný štýl – rozhlasová relácia

Plody našej záhrady

Vitamíny z našej záhrady

19.10.              Poďme sa zdravo stravovať

Hravo ži zdravo

• Môj kamarát

• 15. októbra sa uskutoční v ŠKD v spolupráci s koordinátorom protidrogovej výchovy podujatie pod názvom  Môj kamarát. Podujatie je určené pre žiakov 1. – 4. ročníka.

• Výlet do Jasovskej jaskyne

• 13. októbra 2012 sa uskutoční výlet do Jasovskej jaskyne z projektu Lentilky pod názvom Jeseň v prírode. Toto podujatie je určené pre žiakov 3. – 4. ročníka a ich rodičov. Zraz je v sobotu 13.10. o 8.30 hod. v uličke pri kostole.

• Jesenný festival

• 12. októbra sa v rámci Európskeho dňa rodičov a škôl uskutoční jesenný festival pod názvom Tekvice nám ožili. Radi privítame žiakov materskej školy a 1. – 9. ročníka v sprievode rodičov a dúfame, že zažijeme spolu kopec zábavy pri spoločnej akcii. Nezabudnite si so sebou priniesť tekvice, nástroje na ich vyrezávanie a dobrú náladu.

• Čo rastie v našej záhrade

• V týždni od 8. októbra do 12. októbra sa uskutoční v materskej škole výstavka plodov jesene pod názvom Čo rastie v našej záhrade. Preto vyzývame rodičov našich škôlkarov, aby sa prišli pochváliť, čo vo svojich záhradách vypestovali.

• BRANNÝ KURZ A ÚČELOVÉ CVIČENIE/CVIČENIA V PRÍRODE

• Dňa 4. októbra sa uskutoční bloková výučba branného kurzu školského projektu JA A OKOLIE, v rámci ktorého nám ukážky svojej práce predvedú colníci. Dňa 5. októbra sa uskutoční pre žiakov 5. – 9. ročníka účelové cvičenie a pre žiakov 1. – 4. ročníka cvičenia v prírode, preto je potrebné primerane sa obliecť. V prípade nepriaznivého počasia si nezabudnite vziať so sebou pršiplášť, resp. nepremokavú vetrovku.