• Branný kurz a účelové cvičenie

• Dňa 6. mája sa uskutoční branný kurz vo forme blokovej výučby pre 1. – 9. ročník a 7. mája budú mať žiaci 1. – 4. ročníka didaktické hry v prírode a pre 5. – 9. ročník je pripravené účelové cvičenie. Je potrebné vhodne sa obliecť podľa počasia a vziať si so sebou desiatu a vodu, resp. čaj.

• Riaditeľka sa zúčastnila zasadnutia ZSŠS v Hornom Smokovci

• Riaditeľka našej školy Ing. Eva Tchuriková sa v dňoch 22. – 24. apríla zúčastnila celoslovenského zasadnutia Združenia samosprávnych škôl Slovenska, ktoré sa konalo v Hornom Smokovci. Počas druhého dňa tieto rokovania aj viedla ako viceprezidentka a zástupkyňa samosprávnych škôl za Košický kraj. Cieľom rokovaní boli návrhy a zmeny v legislatíve a tiež prerokovanie správy o stave školstva na Slovensku.

• Pomáhali sme zachraňovať žaby

• 17. apríla 6 dobrovoľníkov z našej školy – Michal Fajner, Lukáš Kendereš, Michaela Lukáčová, Rút Marcinčáková, Antónia Tovlinová a Kristína Virčíková pod vedením pani učiteľky RNDr. Ľubice Moskaľovej pomáhalo záchranárom pri prenášaní migrujúcich žiab na Vinianskom jazere.

• Dni Zeme

• Program aktivít v rámci Dní Zeme:

22. apríl: Kreslenie na chodník
              Ekovýrobky
            23. apríl: U vodníka /kvíz/
              Ekokvíz pre 7. ročník
            24. apríl: Exkurzia do čističky odpadových vôd a úpravárne vody
            25. apríl: Jarné aranžovanie
              Globálne vzdelávanie /rozhlasová relácia/
            26. apríl: Rozprávkový les

• Stretnutie v rámci projektu MRK

• V rámci Národného projektu „Vzdelávaním  pedagogických zamestnancov k inklúzii marginalizovaných rómskych komunít“ sa dňa 17. apríla 2013 o 14.00 hod. uskutočnilo stretnutie s rodičmi žiakov z marginalizovaných rómskych komunít. Stretnutie viedli lektori PaeDr. Jarmila Gubaňárová, Mgr. Radoslav Babej a Mgr. Beáta Černochová, ktorí sa zaoberali nielen školskou sústavou na Slovensku, ale aj témami Moje dieťa ako žiak, Rodičovstvo. Stretnutia sa zúčastnilo 21 rodičov nielen z marginalizovaných rómskych komunít. Rodičia boli oboznámení s cieľmi projektu, diskutovali s lektormi o situácii a možnostiach vzdelávania svojich detí. Zo stretnutia odchádzali rodičia pozitívne naladení a so sebou si odnášali domov nové poznatky.

• Európsky imunizačný týždeň

• V tomto roku sa SR zapája po siedmykrát do Európskeho imunizačného týždňa (EIT), ktorý sa uskutoční v týždni od 22.4.2013 do 27.4.2013. Kampaň EIT je zameraná na posilnenie významu očkovania a na zvýšenie zaočkovanosti v jednotlivých krajinách.

Podrobnejšie informácie: Školy EIT, Povinné očkovanie detí

• POZVÁNKA

• Srdečne Vás pozývame na stretnutie rodičov pod názvom „Škola, deti, rodičia“
            dňa 17.4.2013 o 14.00 hod. v priestoroch školy / v III.B triede – prízemie /.

Podujatie bude spojené s občerstvením.

• Deň narcisov 2013 úspešne za nami

• Počas Dňa narcisov, ktorý zorganizovala Liga proti rakovine, sa Základnej škole s materskou školou Štefana Ďurovčíka, Palín 104 podarilo 12. apríla 2013 vyzbierať finančné prostriedky v celkovej sume 716, 28 €. Z tejto sumy sa vyzbieralo 235,45 € v Palíne, 168,73 € v Sennom, 137,72 € v Stretave, 112,52 € v Zemplínskej Širokej a 61,86 € v ZŠ s MŠ. Vďaka patrí všetkým, ktorí sa do tejto zbierky zapojili. Ešte raz ĎAKUJEME.

• Čítanie "Zempľinskich rozpravkoch"

• Spolupracujeme s "Vichodoslovenskim združenim Valal". V marci sme si spoločne čítali z knižky "Zempľinske rozpravki". Zaujímavosťou je to, že táto kniha obsahuje rozprávky a príbehy v zemplinčine. Naša spolupráca pokračuje ďalej, chystáme ilustrácie k ďalšej knihe.

• Dievčatá strieborné na Slovensku

• Naše dievčatá opäť dokázali, že patria vo vybíjanej medzi slovenskú špičku, keď získali 2. miesto na Majstrovstvách Slovenska vo vybíjanej dievčat, ktoré sa konali 9. a 10. apríla v Trnave. Za úspech považujeme aj to, že najlepšou hráčkou vybíjanej sa stala naša žiačka Michaela Lukáčová zo VII.B.

Dievčatám blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy.

• Deň narcisov

• Dňa 12. apríla sa pri príležitosti Dňa narcisov uskutoční zbierka na pomoc pacientom s onkologickým ochorením, do ktorej sa už tradične zapája aj naša škola. Prijmite v tento deň od nás žltý narcis – kvietok nádeje.

• Dievčatá obhájili prvenstvo spred roka

• Naše dievčatá opäť dokázali, že v celom košickom kraji nemajú súpera, ktorý by na ne stačil, pretože 4. apríla 2013 obhájili prvenstvo v Krajskom kole vo vybíjanej dievčat, ktoré sa konalo v Košiciach, čím postúpili už po deviatykrát do celoslovenského kola. To sa uskutoční 9. a 10. apríla v Trnave.

Blahoželáme!

• Riaditeľka školy prevzala z rúk ministra medailu

• Pri príležitosti Dňa učiteľov odovzdal minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Dušan Čaplovič 25. marca medaily a ďakovné listy sv. Gorazda 81 pedagógom z celého Slovenska. Medzi ocenenými bola aj riaditeľka ZŠ s MŠ Štefana Ďurovčíka, Palín 104, pani Ing. Eva Tchuriková, ktorá získala malú medailu sv. Gorazda za vynikajúce výsledky dosahované vo výchovno-vzdelávacom procese so žiakmi zo sociálne znevýhodneného prostredia. O to viac nás teší toto ocenenie, pretože v tomto roku bola z celého michalovského okresu nominovaná iba jedna pedagogička. Tieto ocenenia nesúce meno sv. Gorazda sú najvyšším stupňom ocenenia v rezorte školstva a získanie tejto medaily je zároveň poctou pre celú školu.

OCENENIE

FOTOALBUM

• Bloková výučba

• V dňoch 26. marca27. marca sa uskutoční bloková výučba pod názvom Oheň, voda, vzduch  zameraná na environmentálnu výchovu a globálne vzdelávanie.

• DIEVČATÁ POSTÚPILI VO VYBÍJANEJ NA KRAJ

• Dievčatá našej školy opäť dokázali, že sú najlepšie vo vybíjanej v našom okrese. O postup do celoslovenského kola budú bojovať 4. apríla v Košiciach, kde sa uskutoční Krajské kolo vo vybíjanej dievčat. Budeme im teda držať palce.