• Šťastné Vianoce

• Kolektív zamestnancov Základnej školy s materskou školou Štefana Ďurovčíka, Palín Vám praje pokojné prežitie vianočných sviatkov a šťastný nový rok 2014.

Po prázdninách sa stretneme v škole v stredu 8. januára 2014.

• Bloková výučba úspešne za nami

• V dňoch 19. – 20. decembra sa v našej škole konala Bloková výučba zameraná na blížiace sa ZOH v Soči. Spojili sme v nej regionálnu výchovu, ľudské práva i mediálnu výchovu. Žiaci sa počas dvoch dní mali možnosť oboznámiť so zimnými športmi, ale aj so športovcami, ktorí budú našu krajinu reprezentovať na olympiáde. Vyrábali športové dresy so zemplínskymi motívmi, rovnako pripravovali predmety na fandenie. Hľadali informácie o našich športovcoch, ba dokonca latinské heslo olympiády CITIUS, ALTIUS, FORTIUS prepísali do hlaholiky. Deviataci vymiesili a upiekli svoj „prvý chlieb“, ako tradičný znak vítania hostí – chlebom a soľou. Šiestaci a siedmaci sa zúčastnili besedy k ľudským právam. Mladší žiaci kreslili zimné športy a písali pohľadnice našim športovcom. Vyskúšali si aj športové disciplíny – slalom s florbalovou hokejkou, ťahanie spolužiaka na vreci, hádzanie snehových gúľ do koša, obliekanie hokejového a lyžiarskeho výstroja. Žiakov taktiež čakal vedomostný kvíz. Celá bloková výučba vyvrcholila v piatok priateľskými športovými zápasmi medzi žiakmi a učiteľmi, pričom nechýbalo privítanie chlebom a soľou. Športovci mali oblečené vyrobené dresy a fanúšikovia povzbudzovali transparentmi a pomôckami na fandenie, ktoré sami vytvorili.

• Bloková výučba

• V dňoch 19. – 20. decembra sa uskutoční Bloková výučba zameraná na regionálnu výchovu, ľudské práva a mediálnu výchovu. Témou je pri príležitosti nadchádzajúcich ZOH v Soči Olympionizmus.

• Víťazi Šalianskeho Maťka

• Dňa 18. decembra sa uskutočnilo školské kolo súťaže v prednese slovenských povestí Šaliansky Maťko. Zúčastnilo sa ho 15 žiakov 2. – 7. ročníka. Tu sú jeho víťazi:

I. kategória

1. miesto – Adam Grajcar

2. miesto – Samuel Gaži

3. miesto – Liana Cinkaničová, Matej Komáromi

II. kategória

1. miesto – Natália Ubrežiová

2. miesto – Matej Marcinčák

3. miesto – Diana Ďurečková

III. kategória

1. miesto – Jakub Mikloš

2. miesto – Antónia Tovlinová

3. miesto – Dávid Peter Varga

Víťazom blahoželáme! V okresnom kole, ktoré sa uskutoční 28. januára v Michalovciach nás budú reprezentovať Adam Grajcar, Natália Ubrežiová a Jakub Mikloš.

• Vážení rodičia!

Dňa 19. decembra sa v čase od 14.00 – 17. 00 hod. uskutoční triedne RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE. Zároveň sa v tento deň bude vyplácať cestovné!

• Šaliansky Maťko

• Dňa 18. decembra o 12.25 hod.  sa uskutoční pre žiakov 2. – 7. ročníka školské kolo v prednese slovenských povestí Šaliansky Maťko.

• Vianočné aranžovanie

• V pondelok 16. decembra sa uskutoční pre žiakov 1. – 9. ročníka Vianočné aranžovanie. Prineste si so sebou veci na aranžovanie a dobrú náladu!

• Riaditeľka nominovaná na cenu Gypsy Spirit 2013

• Ing. Eva Tchuriková, riaditeľka ZŠ s MŠ Štefana Ďurovčíka, sa dostala medzi 121 nominovaných osôb na cenu Gypsy Spirit 2013 a dňa 14. decembra sa zúčastní slávnostného odovzdávania týchto ocenení v Bratislave. Projekt Gypsy Spirit je zameraný na podporu  práce s rómskou komunitou.

• Boli sme v kreatívnej fabrike Steel Park

• Dňa 4. decembra žiaci 4. – 7. ročníka navštívili zábavné technické centrum Steel Park v Košiciach. Žiaci mali možnosť pozrieť si jedinečné spojenie sveta vedy, techniky a umenia.

• Školské kolo Pytagoriády úspešne za nami

• V dňoch 10. – 11. decembra sa uskutočnilo školské kolo Pytagoriády pre žiakov 4. – 8. ročníka. Do obvodného kola postúpili zo IV.A Barbora Lukáčová, Matej Marcinčák, z V.A Oto Ulbricht, Matúš Miťko, zo VI.A Nina Virčíková. Zo siedmeho a ôsmeho ročníka boli najlepší Denisa Poľašková (VII.B), Lukáš Bátora (VII.A), Marek Tovlin (VIII.A) a Michal Fajner (VIII.B).

• Okresné kolo OSJL už v piatok

• Dňa 13. decembra sa v Michalovciach na II. ZŠ uskutoční okresné kolo OSJL. Našu školu  bude reprezentovať Anna Ujjobbáďová z IX.A. Držíme palce!

• Volejbal žiačok

• 12. decembra cestujú naše dievčatá do Michaloviec na priateľský Volejbalový turnaj žiačok, ktorý sa uskutoční na VII. ZŠ.

• Olympiáda v nemeckom jazyku úspešne za nami

• V školskom kole Olympiády v nemeckom jazyku v kategórii 1B najviac bodov získala Michaela Lukáčová z VIII.B, ktorá bude našu školu v januári reprezentovať na okresnom kole tejto postupovej súťaže.

• Zúčastnili sme sa workshopu JUVYR 2013

• 27. a 28. novembra sa 8 žiakov našej školy zúčastnilo motivačných súťaží „Škola mojej profesie“, ktoré sa konali v Národnom tenisovom centre v Bratislave. Prezentovalo sa tu 17 odborných škôl z celého Slovenska a naši žiaci sa zapojili do rôznych súťaží, pričom Lukáš Kendereš získal 1. miesto v miešaní nealkoholických nápojov a Michal Fajner a Michaela Lukáčová obsadili 2. miesto v tvorbe vizitiek.

• Úspešné „Malé čierne perličky“

• 28. novembra sme sa zúčastnili súťaže rómskej umeleckej tvorivosti Malé čierne perličky, v ktorej sme boli úspešní. Vo výtvarnej časti  I. kategórie obsadil 2. miesto Matej Komaromi, v II. kategórii patrilo 2. miesto Denise Poľaškovejčestné uznanie si odniesla práca Daniela Gombára. V prednese získal 3. miesto Dominik Gombár a zahanbiť sa nedali ani naši chlapci – speváci, ktorí si odniesli rovnako čestné uznanie