• Návšteva dopravného ihriska

• V rámci cvičení v prírode sme na posilnenie dopravnej výchovy na I. stupni navštívili 9. mája dopravné ihrisko v Sobranciach, kde si žiaci 1. – 4. ročníka mohli upevniť vedomosti a praktické zručnosti nielen z dopravnej výchovy, ale aj zdravotnej prípravy.

• Symbolicky sme si kúpili ďalší strom

•

Naša škola sa prostredníctvom zbierky Kúp si svoj strom Lesoochranárskeho zoskupenia VLK stala symbolickým vlastníkom ďalšieho stromu v jedľovo-bukovom lese v Čergovskom pohorí

• Týždeň modrého gombíka

• Naša škola sa už tradične niekoľko rokov zapája do verejnej zbierky organizovanej organizáciou Unicef  s názvom Týždeň modrého gombíka, ktorá sa v tomto roku uskutoční v týždni od 12. – 18. mája. Cieľom je pomôcť ohrozeným deťom v Ugande, pre ktorých nie je pitná voda samozrejmosťou. V škole sa zbierka uskutoční 14. mája. Príspevok je dobrovoľný.

• Krajské kolo Biologickej olympiády sa blíži

• 13. mája budú našu školu reprezentovať na KK Biologickej olympiády v kategórii E, ktoré sa uskutoční v Košiciach, naše žiačky Denisa PoľaškováAnna Ujjobbáďová. Rovnako o dva dni neskôr, 15. mája, nás na kraji v kategórii D zastúpia Lukáš Bátora, Miloš Marcinčák a Jakub Mikloš.

• Botanikiáda v Košiciach

• Dňa 14. mája sa uskutoční v košickej botanickej záhrade Botanikiáda 2014, ktorej sa zúčastnia aj naši žiaci – Milan UjjobbáďNatália Ubrežiová

• Archimediáda

• 19. mája sa uskutoční v Michalovciach okresné kolo fyzikálnej olympiády – Archimediáda. Olympiády sa zúčastnia aj dvaja žiaci z našej školy Lukáš BátoraMiloš Marcinčák.

• Nemčina a futbal nás bavia

• 29. apríla sa 6 žiakov našej školy zúčastnilo finále súťaže 1:0 pre nemčinu, ktoré sa konalo v Žiline. Boli to Diana Ďurečková, Daniel Kačkoš, Matúš Miťko, Tomáš Pohlodka, Oto Ulbricht a Lívia Virčíková, ktorí si pod vedením Mgr. Beáty Kačkošovej a Mgr. Lucie Vajsovej zmerali sily s ďalšími 14 tímami zo Slovenska a Čiech. V 1. kole si overili svoje znalosti z nemeckého jazyka vo vedomostnom kvíze, ktorý sa týkal známych futbalových klubov, neskôr ich čakalo rýchlostné pexeso a tiež slovná zásoba. Popoludní si zahrali futbal na štadióne MŠK Žilina.

• Oznam

• Zber papiera v tomto školskom roku trvá do 31. mája. Zároveň Vás prosíme, aby ste do zberu nenosili kartón. Ďakujeme za pochopenie!

• Testovanie štvrtákov

• Dňa 7. mája 2014 sa uskutoční KOMPAROtestovanie žiakov 4. ročníka zo slovenského jazyka, matematiky, prírodovedy, vlastivedy a všeobecného prehľadu.

• Branný kurz a účelové cvičenie, cvičenia v prírode

• Dňa 7. mája sa uskutoční pre žiakov 1. – 9. ročníka Branný kurz vo forme blokovej výučby a 9. mája si nadobudnuté poznatky žiaci overia pri účelovom cvičení (5. – 9. ročník) a pri cvičeniach v prírode (1. - 4. ročník). 9. mája je potrebné vhodne sa obliecť podľa počasia a vziať si so sebou desiatu a vodu, resp. čaj.

• Retro párty

• Dňa 7. mája sa o 16.00 hod.  uskutoční Retro párty pre žiakov 4. – 9. ročníka. Podmienkou je aspoň 1 kus retro oblečenia.

• Dôchodkyne pomáhali pri tvorbe skalky

• Veľká vďaka patrí dôchodkyniam z miestneho združenia na čele s pani Tobiašovou, ktoré nám pomáhali pri zakladaní novej skalky, ktorá uzrela svetlo sveta 28. apríla. ĎAKUJEME!

• Bociany máme vo vrecku

• Vynikajúce 2. miesto získal Matej Popeľaš (VI.B) v okresnej ekologicko-výtvarnej súťaži  pre MŠ a ZŠ s názvom  EKOZVIERATKO ROKA, BOCIAN BIELY – VTÁK ROKA 2014.

• Na škole máme šikovného programátora hier

• Lukáš Bátora zo VII.A sa 24. apríla zúčastnil Študentskej vedeckej konferencie v Košiciach, kde sa v 2. ročníku celoslovenskej súťaže IHRA dostal medzi desiatku najlepších z celého Slovenska so svojou hrou PACMAN: MINECRAFT  REVOLUTION.