• Poďakovanie

• Úprimné poďakovanie patrí všetkým rodičom, starým rodičom a hosťom, ktorí sa prišli pozrieť na svoje ratolesti a program 4. ročníka Školskej akadémie, ktorá sa konala 6. júna 2014. Teší nás vysoká účasť hostí, ktorých bolo podľa prezenčnej listiny 234. Zároveň patrí poďakovanie aj všetkým účinkujúcim a pedagógom, ktorí sa na príprave programu podieľali. ĎAKUJEME!

• Naša škola je najlepšou lesoochranárskou školou

• Naša škola sa zapojila do celoslovenskej súťaže o najlepšiu lesoochranársku školu, ktorú vyhlásilo Lesoochranárske zoskupenie VLK v spolupráci s nadáciou Aevis a OZ Tatry. Túto súťaž sme vyhrali a stali sme sa najlepšou lesoochranárskou školou v školskom roku  2013/2014. Odmenou bude pre nás koncert populárnej slovenskej speváčky Zdenky Prednej, ktorý sa uskutoční v septembri.

• Pohár vedy Kvark 2014

• Žiaci zo VI.A triedy Jakub Verčimák, Dávid Peter Varga, Jakub Klajban, Marko Čertan, Nina Virčíková a Katarína Virčíková obsadili v celoslovenskom kole fyzikálnej súťaže Pohár vedy Kvark 2014 výborné 7. miesto. Blahoželáme!

• Dievčatá opäť postúpili na celoslovenské kolo vo vybíjanej do Trnavy

• Naše dievčatá opäť dokázali, že v celom košickom kraji nemajú súpera, ktorý by na ne stačil, pretože 4. júna 2014 obhájili prvenstvo v Krajskom kole vo vybíjanej dievčat, ktoré sa konalo v Rožňave. Svojím víťazstvom sa pričinili o účasť v celoslovenskom kole Kalokagatie, ktoré sa uskutoční 18. - 20. júna v Trnave. Blahoželáme!

• Sme úspešní v Budimírskych studničkách

• Až päť žiakov našej školy vyhralo v celoslovenskej literárno-hudobno-výtvarnej  súťaži Budimírske studničky. V hudobnej oblasti v III. kategórii získala 1. miesto Barbora Lukáčová (IV.A) a v V. kategórii sa na 3. mieste umiestnili Kristína Kačkošová (VII.B) a Kristína Virčíková (VIII.B). V literárnej oblasti sme mali úspešných 2 žiakov – v III. kategórii  krásne 3. miesto získal Matej Komáromi (III.A) a v V. kategórii sa na výbornom 2. mieste umiestnila Anna Ujjobbáďová (IX.A). Víťazom blahoželáme!

• Naša pieseň medzi desiatkou najlepších

• Žiačka našej školy Denisa Poľašková (VII.B) sa s piesňou, ktorej text vytvorila pani učiteľka Mgr. Alena Dorčáková, umiestnila v desiatke najlepších piesní v celoslovenskej súťaži Recykluj a vyhraj s Milk-Agrom. Blahoželáme!

• eTwinning

• V dňoch 22.-25.5.2014 sme sa zúčastnili na slovanskom kontaktnom eTwinning seminári, ktorý sa konal v poľskom meste Zawiercie neďaleko Katowíc.  Účastníkmi seminára boli pedagógovia zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Chorvátska, Slovinska a Bulharska. Našu školu zastupovala pani zástupkyňa Ohrisková. Cieľom seminára bolo nadviazať spoluprácu so slovanskými krajinami, a to prostredníctvom projektov. Naša škola nadviazala kontakt so školami z Poľska, Bulharska  a Slovinska.  Spoločne sme si naplánovali 2 on-line projekty, ktoré plánujeme realizovať v školskom roku 2014/2015.

• Mladí zdravotníci najlepší v našom okrese

• Žiaci našej školy sa zúčastnili 28. mája 2014 okresného kola súťaže Mladý zdravotník, ktorú zorganizoval SČK. Družstvo našich mladších žiakov, ktoré tvorili Diana Ďurečková, Milan Ujjobbáď, Oto Ulbricht, Matúš Miťko a Daniel Kačkoš, získalo 1. miesto. Týmto im k víťazstvu blahoželáme. Výborné 6. miesto obsadili aj naši starší žiaci – Antónia Tovlinová, Miloš Marcinčák, Rút Marcinčáková, Daniela Zemánková a Slavomila Mišlaiová. Rovnako blahoželáme aj im.

• Vážení rodičia, starí rodičia a priatelia školy!

Srdečne Vás pozývame na 4. ročník Školskej akadémie, ktorá sa uskutoční dňa 6. júna 2014 o 16.00 hod. v telocvični základnej školy.

• Pôjdeme na Rysavú jalovicu

• 27. mája sa žiaci 5. – 9. ročníka zúčastnia divadelného predstavenia Rysavá jalovica, ktoré sa uskutoční v MsKS v Michalovciach.

• Postúpili sme na „KRAJ“

• Blahoželáme našim dievčatám, ktoré zvíťazili v Okresnom kole vo vybíjanej dievčat a zároveň im budeme držať palce na Krajskom kole vo vybíjanej dievčat, ktoré sa uskutoční 4. júna v Rožňave.

• OZNAM

• Dňa 23. mája 2014 bude z technických príčin RIADITEĽSKÉ VOĽNO pre základnú i materskú školu

• Chémia hrou

• Chémia nie je strašiakom, ale ide o zaujímavú vedu, ktorá vie byť aj hravá a zaujímavá. Presvedčíte sa o tom 20. mája o 13.40 hod. pri podujatí nazvanom Chémia hrou. Vítaní sú žiaci 7. – 9. ročníka.

• Viem, o čom čítam

• Dňa 19. mája o 12.25 hod. sa uskutoční pre žiakov 1. stupňa na posilnenie čítania s porozumením podujatie s názvom Viem, o čom čítam.