• Svetový deň mlieka v školách

• V rámci Svetového dňa mlieka v školách sa 25. septembra budú počas veľkej prestávky podávať mliečne kokteily. Zároveň v tento deň odznie v školskom rozhlase relácia o mlieku a mliečnych výrobkoch.

• Riaditeľské voľno

• Dňa 20. septembra bude z prevádzkových dôvodov RIADITEĽSKÉ VOĽNO. Pre žiakov 1. – 6. ročníka bude k dispozícii prevádzka ŠKD. Materská škola a školská jedáleň budú fungovať ako zvyčajne.

• Biela pastelka

• Dňa 18. septembra sa uskutoční zbierka pod názvom Biela pastelka pre ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky bude použitý práve na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života.

• Slávnostné otvorenie školského roka 2013/2014

• Vážení rodičia, milí žiaci, oznamujeme Vám, že slávnostné otvorenie školského roka 2013/2014 sa uskutoční v pondelok 2. septembra o 9.00 hod. v telocvični základnej školy.

Teší sa na Vás vedenie a zamestnanci ZŠ s MŠ Štefana Ďurovčíka 104, Palín.

• Oznam

• Dňa 28. júna 2013 bude v čase od 7.50  – 16. 00 hod. pre žiakov 1. – 5. ročníka k dispozícii prevádzka ŠKD.

• Čo robíme v záujmovom útvare „Šijeme“

• Každoročne pripravujeme pre žiakov našej školy široké spektrum záujmových útvarov. Jedným z nich bol tento rok záujmový útvar „Šijeme“. A pozrite sa, čo sa dá na takomto krúžku vytvoriť! Žiačka V.A triedy ušila nádherného zajačika z odpadového materiálu.

• Na potulkách v Humennom

• 14. júna sa žiaci 8. a 9. ročníka zúčastnili exkurzie, v rámci ktorej navštívili renesančný kaštieľ v Humennom i tunajší skanzen a zavítali aj k zrúcaninám Brekovského hradu.

• Ekostopa našej školy v šk. roku 2012/2013

• Každý z nás za sebou zanecháva menšie alebo väčšie stopy na zdraví našej planéty, teda na životnom prostredí. Záleží len od nás, koľko si z nej odhryzneme pre seba! Každý školský rok si vypočíta naša škola ekologickú stopu, ktorú za sebou zanechala. Sme radi, že sa nám ju v tomto školskom roku podarilo znížiť. Výsledok si môžete pozrieť na internetovej stránke: http://ekostopa.sk/ekostopy-skol/profil-skoly/81181.

• Naši Mladí záchranári obsadili 3. miesto

• Žiaci z krúžku Mladý záchranár sa zúčastnili 17. mája okresnej súťaže okresov Michalovce a Sobrance pod názvom Mladý zdravotník, ktorú organizoval SČK. Mladší žiaci obsadili nádherné 3. miestostarší žiaci skončili v silnej konkurencii na 10. mieste.

• Opäť sme zabodovali v Budimírskych studničkách

• V 2. ročníku celoslovenskej literárno-hudobno-výtvarnej súťaže „Budimírske studničky“ získali žiačky našej školy Kristína VirčíkováMichaela Lukáčová 1. miesto v V. kategórii hudobnej oblasti. Cenu riaditeľky školy získal v III. kategórii hudobnej oblasti Oto Ulbricht.  Blahoželáme!

• Naši prírodovedci boli úspešní

• Naša škola mala zastúpenie aj na biologickej olympiáde. V kategórii E – geológia  nás reprezentovala Anna Ujjobbáďová, ktorá si vybojovala 2. miesto a Kristína Lukáčová, ktorá skončila na 4. mieste. Rovnako 4. miesto získal aj Lukáš Batora v botanike. V kategórii C sa umiestnila Kristína Lukáčová na 5. mieste. V kategórii D boli úspešní Michaela Lukáčová (5. miesto) a Michal Fajner (8.miesto).

• Naši žiaci úspešní v Archimediáde

• Žiaci našej školy sa 21. mája zúčastnili obvodného kola fyzikálnej olympiády v kategórii G – Archimediáda, ktoré sa konalo v Michalovciach. Michal Fajner obsadil vynikajúce 2. miesto, pričom ho od prvenstva delil len jeden bod. Na 5. mieste sa umiestnil Matúš Bros a Marekovi Tovlinovi patrilo 12. miesto. Všetkým trom chlapcom blahoželáme.

• Sokoliari v Palíne

• Vo štvrtok 16. mája nás navštívili sokoliari z Banskej Štiavnice. Žiakom našej školy predviedli prácu s dravými vtákmi. Okrem myšiaka lesného a plamienky driemavej predstavili aj majestátneho orliaka bielohlavého, ktorý má rozpätie krídiel až 2,5 m.

• Stretnutie v rámci projektu MRK

• Dňa 20. mája 2013 o 14.00 hod. sa uskutoční stretnutie s rodičmi v rámci národného projektu MRK. Stretnutie bude viesť Mgr. Radoslav Babej, ktorý sa bude zaoberať Rodičovským dvadsatoromMemorandom dieťaťa s podtitulom Ako vychovávať. V rámci podujatia je pripravené občerstvenie.

• Stáž v rámci projektu MRK 1

• V dňoch 15. – 17. mája sa uskutoční trojdňová stáž  medzi ZŠ s MŠ Štefana Ďurovčíka, Palín 104 a ZŠ s MŠ Bežovce. Kolegovia z našej „súputnickej“ školy sa v rámci projektu MRK 1 prídu pozrieť na organizáciu práce voliteľných predmetov, ale i na záujmové útvary, ktoré sú na našej škole. Zároveň sa zúčastnia Dňa tvorivých nápadov – „My Vám a Vy nám“.

• Týždeň modrého gombíka

• Už tradične sa naša škola v spolupráci s UNICEF zapája do celosvetovej zbierky Týždeň modrého gombíka, ktorý pripadol na tento týždeň (13.5. – 19. 5.). Dobrovoľníčky z našej školy zrealizujú zbierku v stredu 15. mája. Výška finančného daru za 1 gombík je 1 €. Výťažok poputuje deťom do africkej Ugandy.