• Hríbiky a Rosničky opäť zvíťazili v Jesennom environmentálnom trojboji

• V tomto školskom roku sme sa opäť zapojili do celoslovenskej súťaže Jesenný environmentálny trojboj, ktorú organizuje Strom života. Naše kluby Hríbiky a Rosničky usilovne pracovali počas troch mesiacov, aby splnili všetkých 9 náročných úloh. Tohtoročnou témou bola „voda“ a motto súťaže znelo: „Každý sme jedinečný v niečom inom.“ Žiaci využili svoje vedomosti nielen z prírodovedy a biológie, ale aj fyziky, či chémie. Ich práca zožala napokon úspech. Klub Hríbiky sa v I. úrovni náročnosti umiestnil na 1. miesteklub Rosničky obsadil v II. úrovni náročnosti nádherné 2. miesto. Obom klubom blahoželáme!

• Deň otvorených dverí

• Dňa 30. januára (štvrtok) sa v našej škole uskutoční DOD, ktorého cieľom je, aby výchovní poradcovia jednotlivých stredných škôl oboznámili žiakov 9. a 8. ročníka a ich rodičov so študijnými odbormi, ktoré sa dajú v ich škole študovať.

Svoje odbory predstavia tieto školy:

• od 07:50 do 8:35 – Stredná odborná škola technická Michalovce
            • od 08:45 do 09:30 – Obchodná akadémia
            • od 9:45 do 10:30  – Stredná odborná škola technická Košice
            • od 10:40 do 11:25 – Stredná odborná škola sv. Cyrila a Metoda
            • od 11:35 do 12:20 – Stredná odborná škola obchodu a služieb
            • od 12:30 do 12: 50 – Gymnázium Veľké Kapušany
            • od 12:55 do 13:10 – Súkromná hotelová akadémia (Dufinec)
          • Polročné prázdniny

• Vedenie školy oznamuje rodičom a žiakom, že polročné prázdniny pre žiakov ZŠ budú dňa 3. februára (pondelok)Nástup do školy je v utorok 4. februára.

Prevádzka MATERSKEJ ŠKOLY bude 3. februára fungovať riadne ako v bežný pracovný  deň.

• Okresné kolo olympiády anglického jazyka

• Dňa 15. 01. 2020 sa na Základnej škole T. J. Moussona uskutočnilo Okresné kolo olympiády anglického jazyka. Našu školu reprezentovali žiaci:  Emily Hannaford v kategórii A1 a žiak Ján Lukáč v kategórii A2. Súťažilo sa v písomnej časti, kde žiaci preukázali sumár vedomostí z anglickej gramatiky a slovnej zásoby, no zároveň sa popasovali s čítaním a počúvaním v danom jazyku. Ústna časť pripravila žiakom nemalé úskalia v situačnom rozprávaní a opise obrázka. Nezľakli sme sa a v konkurencii sme obstáli výborne. Obaja naši žiaci sú úspešnými riešiteľmi olympiády a umiestnili sa v Okresnom kole na 8. a 16. mieste. Blahoželáme.

• Žiaci usilovne pracovali počas blokovej výučby

• Dňa 19. a 20. decembra sa v našej  škole uskutočnila bloková výučba, v rámci ktorej sa žiaci venovali tradíciám a zvykom Vianoc. Vyrábali ozdoby na vianočný stromček, voňavé mydielka, zostavili kalendár tradičných receptov, piekli medovníky a linecké koláčiky a naučili sa koledovať a vinšovať. Súčasťou blokovej výučby bola aj „Burza nepotrebných vecí“. Výťažok z nej tradične poputoval do detského domova rodinného typu v Laškovciach.

• Šťastné prežitie vianočných sviatkov

• Kolektív zamestnancov Základnej školy s materskou školou Štefana Ďurovčíka Palín 104 Vám praje pokojné prežitie vianočných sviatkov a šťastný celý nový rok 2020.

Po prázdninách sa stretneme v škole 8. januára 2020.

• Vianočné prázdniny

• V pondelok 23. decembra 2019 začínajú pre všetkých žiakov VIANOČNÉ PRÁZDNINY, ktoré potrvajú do 7. januára 2020Nástup žiakov do školy je v stredu 8. januára 2020.

• Odmena pre žiakov mesiaca - BRICKLANDIA

• Dňa 13. decembra v spolupráci so Žiackou školskou radou sa žiaci mesiaca zúčastnili výstavy lega s názvom BRICKLANDIA. Žiaci okrem zhliadnutia výstavy lega sa s ním mohli aj zahrať v 3 herniach. Žiaci popustili uzdu svojej fantázii a vytvorili aj svoje vlastné diela, ktoré boli umiestnené vo vitríne v priestoroch výstavy. Žiaci si tento deň s nadšením užili.

• Maratón písania listov úspešne za nami

• Dňa 11. novembra sa v našej škole pri príležitosti Medzinárodného dňa ľudských práv uskutočnilo podujatie s názvom Maratón písania listov. V rámci neho sa žiaci 8. ročníka oboznámili s prípadmi nespravodlivo odsúdených a väznených osôb, ktorým sú upierané ich základné ľudské práva a slobody. Žiaci diskutovali o možnostiach nápravy, napísali 5 listov solidarity a adresovali ich inštitúciám, ktoré majú riešenie prípadov spomínaných ľudí na starosti.

• Bloková výučba

• V dňoch 19. – 20. decembra sa uskutoční BLOKOVÁ VÝUČBA zameraná na regionálnu výchovu, multikultúrnu výchovu, ľudské práva, osobnostný a sociálny rozvoj a výchovu k manželstvu a rodičovstvu.

• Oznam – Rodičovské združenie

• Vážení rodičia! Oznamujeme Vám, že dňa 18. decembra (streda)  sa v čase od 14.00 – 17.00 hod. uskutoční triedne Rodičovské združenie. Zároveň sa v tento deň bude vyplácať cestovné.

• Burza nepotrebných vecí

• V rámci Blokovej výučby sa dňa 20. decembra uskutoční Burza nepotrebných vecí, z ktorej výťažok poputuje pre deti z Detského domova rodinného typu v Laškovciach. Nosiť môžete zachované oblečenie pre deti vo veku 6 – 13 rokov, hračky, knihy alebo písacie potreby. Ďakujeme!

• Dotazník pre rodičov

• V rámci autoevalvácie školy, prosíme rodičov/zákonných zástupcov žiakov našej školy o vyplnenie krátkeho dotazníka, ktorý nájdete TU.

Ďakujeme.

• Mikuláš

• Dňa 6. decembra bol aj u nás Mikuláš. Deti, ktoré mu zaspievali a zarecitovali, boli odmenené zdravou pochúťkou.

• Zapojili sme sa do súťaže EXPERT

• Naši žiaci sa v tomto školskom roku zapojili do súťaže s názvom EXPERT a 28. novembra 2019 zažijú pocit výnimočnosti, pretože budú môcť predviesť svoje vedomosti, schopnosť čítať s porozumením, logické myslenie a správny úsudok. Benefitom bude pre nich nielen hrdý titul Expert či Top Expert, ale aj krásny diplom a darček.

Fotky z uskutočnenej akcie si môžete pozriet nižšie: