• Detská policajná akadémia

• V rámci preventívnych aktivít adresovaných žiakom 6. – 7. ročníkov základných škôl sa u nás realizuje projekt s názvom Detská policajná akadémiaPrimárnou úlohou projektu je prevencia kriminality. Sekundárnou úlohou je predchádzanie inej protispoločenskej činnosti a sociálno-patologických javov a výchova zodpovednosti za vlastné správanie a konanie. Projekt poskytuje deťom rady ako sa nestať obeťou trestného činu, ako zvládať určité záťažové situácie, kam sa obrátiť o pomoc a pod. Kľúčovými postavami pracovného zošita sú kreslené postavičky, chlapec – Krištof, dievča – Agáta a ich štvornohý kamarát pes – Max. Prostredníctvom príbehov, dialógov a úloh poskytujú deťom informácie k jednotlivým témam pracovných listov.

Čiastkové ciele projektu sú rozpracované v piatich zaujímavých témach, ktorými sú:

• Zoznámte sa s našou políciou.
            • Bezpečne na internete.
            • Každý je iný.
            • Na ceste nie si sám!
            • Stop násiliu!

Dňa 1.10.2019 sa v rámci prvého stretnutia s príslušníčkou policajného zboru v našej škole žiaci venovali prvým dvom témam, téme Zoznámte sa s našou políciou, kde informácie o Policajnom zbore, o činnosti niektorých služieb polície poskytuje pracovný list, a téme Bezpečne na internete, ktorá sa venuje komunikácii na sociálnych sieťach, bezpečnému používaniu internetu i ochrane osobných údajov pri používaní internetu. Týmto stretnutím žiakov sprevádzala príslušníčka policajného zboru Kpt. Ing. Zuzana Rozsypalová z OR PZ Michalovce.

• OZNAM – Skrátené vyučovanie a riaditeľské voľno

• Vážení rodičia, milí žiaci!

Oznamujeme Vám, že dňa 10. októbra bude z prevádzkových dôvodov skrátené vyučovanie. Prevádzka v  základnej škole i materskej škole bude fungovať len do 12.00 hod. ŠKD v tento deň nebude v prevádzke. Zároveň Vám oznamujeme, že v piatok 11. októbra nebude z prevádzkových dôvodov na základe súhlasu zriaďovateľa vyučovanie v základnej škole, rovnako nebude fungovať ani prevádzka v materskej škole. Žiaci majú v tento deň RIADITEĽSKÉ VOĽNO. Nástup žiakov do školy je v pondelok 14. októbra.

• Oslávili sme Svetový deň mlieka v školách

• 25. september je Svetovým dňom mlieka v školách, preto sme si v tento deň pripomenuli, akú dôležité úlohu zohráva mlieko v našom živote. Žiaci si vypočuli prostredníctvom rozhlasu zaujímavú reláciu o mlieku, prváci v zmysle hesla „Ovca, koza, krava nám chutné mliečko dáva“,  kreslili zvieratká, ktoré nám dávajú mlieko. Druhákov zaujala prezentácia „Prečo je mliečko zdravé“. Zároveň počítali príklady o mlieku, písali, čo sa dá vyrobiť z mlieka. Tretiaci nakreslili farmu a štvrtáci vytvorili jej model. Ani na II. stupni žiaci nezaháľali a vymýšľali básne o mlieku. Okrem toho si žiaci vďaka spolupráci s michalovskou syrárňou Bel mohli pochutnať na syrčekoch Babybel. Celý tento „mliečny deň“ zakončili tety kuchárky, ktoré nám pripravili kompletne mliečny obed.

• Európsky týždeň športu 2019

• Naša škola sa v týždni od 23. septembra do 27. septembra zapojí do Európskeho týždňa športu 2019.  Európsky týždeň športu je iniciatívou Európskej komisie na podporu športu a fyzickej aktivity v celej Európe. Hlavnou témou kampane je „♯BeActive,“ ktorá nabáda k pohybu počas celého roka. Naši žiaci budú športovať nielen počas hodín telesnej a športovej výchovy, ale aj v popoludňajších hodinách v ŠKD.

• Žiaci navštívia Spišský hrad a Dobšinskú ľadovú jaskyňu

• V piatok 20. septembra sa žiaci II. stupňa spolu s niektorými rodičmi zúčastnia exkurzie v rámci projektu SZP s názvom „Bol raz jeden príbeh“. Navštívia nielen monumentálny Spišský hrad, ale aj Dobšinskú ľadovú jaskyňu, ktorá je najväčšou zaľadnenou jaskyňou na Slovensku.

• Zber papiera

• Aj v školskom roku 2019/2020 pokračujeme v zbere starého papiera. Prosíme Vás, aby ste papier nosili zviazaný špagátom, nie v škatuliach. Rovnako Vás žiadame, aby ste kartón nosili osobitne zviazaný.

Dúfame, že sa nám aj v tomto školskom roku podarí takýmto spôsobom zachrániť čo najviac stromov!

Ďakujeme!

• Branný kurz, účelové cvičenie, cvičenia v prírode

• Dňa 5. septembra (štvrtok) sa uskutoční branný kurz, ktorý bude mať formu blokovej výučby.
            Žiaci 1. ročníka budú mať 3 vyučovacie hodiny, žiaci 2. – 4. ročníka sa budú učiť 4 vyučovacie hodiny a žiakov 5. – 9. ročníka čaká 5 vyučovacích hodín zameraných na učivo zo zdravotnej výchovy, dopravnej výchovy, riešenia mimoriadnych udalostí a pohybu a pobytu v prírode a jej ochrany. Dňa 6. septembra (piatok) sa uskutoční pre žiakov 5. – 9. ročníka účelové cvičenie  a žiakov 1. – 4. ročníka čakajú cvičenia v prírode.
            Je potrebné vhodne sa podľa počasia obliecť a obuť, vziať si so sebou desiatu a pitný
            režim (čaj alebo vodu)!

• Slávnostné otvorenie školského roka 2019/2020

• Milí žiaci, vážení rodičia!

Slávnostné otvorenie školského roka 2019/2020 sa uskutoční v pondelok 2. septembra 2019 o 8.00 hod. v telocvični základnej školy.

Teší sa na Vás vedenie školy a zamestnanci ZŠ s MŠ Štefana Ďurovčíka, Palín 104.

• Prajeme krásne letné prázdniny

• Kolektív zamestnancov Základnej školy s materskou školou Štefana Ďurovčíka v Palíne želá žiakom krásne prežitie letných prázdnin. Oddýchnite si a načerpajte silu do nového školského roka 2019/2020.

• OZNAM – Vyplácanie cestovného

• Vážení rodičia!

Oznamujeme Vám, že dňa 26. júna (streda) sa v čase od 12.00 – 16.30 hod. bude vyplácať cestovné.