• Celonárodná kampaň „DO ŠKOLY NA BlCYKLl“

• Od 13. 5. – 24.5.2019   na Slovensku odštartovala celonárodná kampaň „DO ŠKOLY NA BICYKLI“. Jej cieľom je zvýšiť záujem o využívanie bicykla ako zdravého , ekologického, ekonomického dopravného prostriedku pri každodennom dochádzaní do školy, ale i do práce.

Aj naša škola sa zapojí do tejto kampane. Chceli by sme Vám pripomenúť, že aj vy sa  môžete aktívne zapojiť, a to 23.5.2019 , keď prídete do školy na bicykli alebo kolobežke . Zapojiť sa môžu aj rodičia a známi, ktorí  odprevádzajú detí do školy i materskej škôlky tým, že aj oni použijú ako dopravný prostriedok bicykel.

Pre žiakov, ktorí prídu na bicykli, kolobežke, korčuliach, odrážadle a inom nemotorovom prostriedku máme ako odmenu „ Kartu Petra Sagana.“

Tešíme sa na vašu aktívnu účasť!

Vyzývame sa  zapojiť a podporiť celonárodnú kampaň aj dospelých /rodičov, starých rodičov i zamestnancov školy/.

• V Pohári vedy BEPPO 2019 sme obsadili 6. miesto

• Tím Palínske jabĺčka, zložený zo  žiakov 2. – 5. ročníka, ktorý sa zapojil do medzinárodnej súťaže Pohár vedy BEPPO 2019, obsadil v 2. kategórii tejto súťaže spomedzi všetkých súťažiacich zo Slovenskej republiky krásne 6. miesto. Žiaci získali spolu 363 bodov. Blahoželáme!

• Zúčastnili sme sa zdravotníckej súťaže

• Naši žiaci Diana Ďurečková, Angela Bodorová, Sofia Ličáková, Liana Cinkaničová a Matej Sabadoš sa v piatok 10. mája zúčastnili zdravotníckej súťaže, ktorú organizuje SČK. V spomínanej súťaži obsadili 9. miesto.

• Týždeň modrého gombíka

• Od 13. – 26. mája 2019 sa uskutoční 15. ročník celoslovenskej verejnej zbierky s názvom Týždeň modrého gombíka, do ktorej sa už tradične zapájame v rámci spolupráce s organizáciou UNICEF. Zbierka prebehne aj v našej škole. Budeme radi, ak sa do nej zapojíte a podporíte takýmto spôsobom ukrajinské deti, ktoré prišli o svoje domovy, blízkych i prístup k vzdelaniu, keďže žijú už 6. rok priamo v ohnisku stále prebiehajúceho konfliktu. Každý, kto podporí túto verejnú zbierku, dostane ako darček modrý gombík – symbol tejto zbierky. Ďakujeme!

• Máj, máj zelený

• Ctíme si tradície našich predkov a jednou z nich je aj stavanie mája. Žiaci 1. – 5. ročníka, keďže sme Zelenou školou, ozdobili 30. apríla stromček, ktorý rastie už niekoľko rokov v areáli našej školy. Ako sa im to podarilo, posúďte sami.

• Oznam – Rodičovské združenie

• Vážení rodičia! Oznamujeme Vám, že dňa 6. mája (pondelok)  sa v čase od 14.30 – 17.30 hod. uskutoční triedne Rodičovské združenie. Zároveň sa v tento deň bude vyplácať cestovné.

• Navštívime DDI v Sobranciach

• Žiaci 1. – 4. ročníka navštívia v piatok 3. mája  detské dopravné ihrisko s dopravnými značkami akreditované Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR, ktoré sa nachádza v Sobranciach.

• ZÚČASTNILI SME SA SÚŤAŽE V PREDNESE POÉZIE A PRÓZY V DRAHŇOVE

• Dňa 26. apríla sme sa zúčastnili 21. ročníka súťaže v prednese poézie a prózy, ktorý sa konal v Drahňove. Najviac sa darilo  Martinovi Badymu, ktorý získal v 2. kategórii 1. miestoMelisse Kanalošovej, ktorá v 1. kategórii obsadila 3. miesto. Blahoželáme!

• Zúčastnili sme sa SÚŤAŽE MLADÝCH ZÁCHRANÁROV CO

• V stredu 24.apríla sa 4-členné družstvo v zložení Diana Ďurečková, Adam Grajcar, Barbora Lukáčová a Samuel Sabovik zúčastnilo OK Súťaže mladých záchranárov CO, ktoré sa konalo na Vinianskom jazere. Žiaci absolvovali 1,5 km dlhú trasu, na ktorej plnili úlohy z oblasti CO, zdravotníckej prípravy, hasenia malých požiarov, ale čakali na nich aj testy, streľba zo vzduchovky a orientácia v prírode. Naši žiaci sa umiestnili na 10. mieste.

• Poďakovanie za úspešný Deň narcisov 2019

• Michalovská pobočka Ligy proti rakovine poslala našej základnej škole poďakovanie za aktívnu účasť pri realizácii zbierky Deň narcisov 2019. V tomto roku sa nám podarilo vyzbierať spolu 677,30 €, pričom v obci Palín to bola suma 227 € a 39 centov, v Stretave sa podarilo vyzbierať 195 € a 5 centov, v Sennom to bola suma 181 € a 45 centov a v našej škole sa vyzbieralo 73 € a 41 centov. Všetkým, ktorí sa do zbierky zapojili, patrí úprimné: Ďakujeme!

• Zúčastnili sme sa OK Biologickej olympiády

• Dňa 25. apríla sa naši žiaci Tomáš Horváth a Terézia Lukáčová zúčastnili OK Biologickej olympiády v kategórii D – mladší žiaci, ktoré sa uskutočnilo v Michalovciach. Tomáš Horváth sa umiestnil na 10. miesteTerézia Lukáčová skončila na 13. mieste.

• Máme 2. a 3. miesto v Biologickej olympiáde

• Naši žiaci Barbora Lukáčová a Matej Marcinčák sa zúčastnili OK Biologickej olympiády v kategórii E – odbornosť: Geológia, ktoré sa uskutočnilo 16. apríla v Michalovciach. Barbora Lukáčová sa umiestnila na peknom 2. miesteMatej Marcinčák obsadil 3. miesto. Blahoželáme!

• Deň Zeme

• Naša modrá planéta Zem v nedeľu, 22.4 má narodeniny. Oslávme jej sviatok v nasledujúcom týždni jej farbami. Preto každý deň počas budúceho týždňa sa oblečme jej farbami:

streda, 24.4. - modrá

štvrtok, 25.4. - zelená

piatok, 26.4 - hnedá

Ďakujeme vám.

• Veľkonočné prázdniny

• Vo štvrtok 18. apríla začínajú Veľkonočné prázdniny, ktoré potrvajú do 23. apríla (utorok). Nástup do školy je v stredu 24. apríla.

• Uskutoční sa BLOKOVÁ VÝUČBA

• Už tradične sa v čase pre veľkonočnými prázdninami koná v našej škole BLOKOVÁ VÝUČBA, výnimkou nebude ani tento rok, pretože v dňoch 16. – 17. apríla sa budeme venovať environmentálnej výchove a Fenoménom sveta.