• Opäť sme postúpili do finále celoslovenskej súťaže Junior Internet

• Projekt našej žiačky Kristíny Kačkošovej „Ako by malo Slovensko viesť EÚ“ postúpil v rámci kategórie JuniorTEXT do finále celoslovenskej súťaže Junior Internet, ktoré sa uskutoční 18. – 19. marca na pôde Fakulty informatiky a informačných technológií  STU v Bratislave. Blahoželáme!

• TESTOVANIE 9-2016

• Dňa 6. apríla 2016 (streda) sa uskutoční pre žiakov 9. ročníka TESTOVANIE 9-2016
            z matematiky a zo slovenského jazyka a literatúry.

ČASOVÝ HARMONOGRAM:

MATEMATIKA

8:00 – 8:10 hod. Úvodné pokyny k testovaniu a rozdanie odpoveďových hárkov z MAT
            8:10 – 8:15 hod. Rozdanie testov a oboznámenie sa s ním
            8:15 – 9:15 hod. Administrácia testu
            9:15 – 9:20 hod. Zozbieranie testov a odpoveďových hárkov

9:20 – 9:40 hod. PRESTÁVKA

SLOVENSKÝ JAZYK A LITERATÚRA

9:40 – 9:50 hod. Úvodné pokyny k testovaniu a rozdanie odpoveďových hárkov zo SJL
            9:50 – 9:55 hod.  Rozdanie testov a oboznámenie sa s ním
            9:55 – 10:55 hod. Administrácia testu
            10:55 – 11:00 hod. Zozbieranie testov a odpoveďových hárkov

POVOLENÉ POMÔCKY: kalkulačky, rysovacie pomôcky, modré guľôčkové pero!!!

ZAKAZUJE SA: Používanie mobilných telefónov, tabuliek, iných študijných materiálov
            a pomôcok, vlastnoručne urobených výpiskov, učebníc, prehľadov vzorcov, pravidiel a pod.
            Žiak môže opustiť učebňu len vo výnimočných prípadoch, napr. pri nevoľnosti.

NÁHRADNÝ TERMÍN: Náhradné testovanie sa bude konať 19.4.2016 (utorok)
            v Košiciach. Zúčastniť sa ho môžu iba žiaci, ktorí sa z objektívnych príčin nemohli zúčastniť
            riadneho termínu.
          • V testovaní finančnej gramotnosti sme dosiahli vyššiu úroveň

• V rámci testovania žiakov 9. ročníka sme v oblasti finančnej gramotnosti dosiahli v Košickom kraji vyššiu úroveň. Úspešnosť našich žiakov bola 51,28 %, pričom národný priemer bol 50,63 %. Najlepšie sa darilo našim žiakom v oblasti Finančná zodpovednosť a prijímanie rozhodnutí, v ktorej dosiahli dokonca 75%-nú úspešnosť.

• Ako by malo Slovensko viesť EÚ

• Naša žiačka Kristína Kačkošová sa zapojila do súťaže JUNIOR INTERNET  v kategórii JuniorText, kde sa zamyslela nad tým, ako by Slovensko v úlohe predsedajúcej krajiny EÚ malo toto spoločenstvo viesť. Jej text si môžete prečítať TU.

• Jarné prázdniny

• Jarné prázdniny začínajú v pondelok 15. februára a potrvajú do piatku 19. februára. Nástup do školy je v pondelok 22. februára.

• My a médiá

• Opäť o nás písali v TASR. Článok o tom, ako sa naši žiaci učili lyžovať v Liptovskej Tepličke si môžete prečítať TU.

• Lyžiarsky výcvik úspešne za nami

• V týždni od 25. – 29. januára sa 21 žiakov 7. – 9. ročníka zúčastnilo LYŽIARSKEHO VÝCVIKU, ktorý sa konal v Liptovskej Tepličke. Všetci žiaci sa počas týždňa pod vedením profesionálnych inštruktorov naučili lyžovať a prežili v malebnom prostredí tatranskej prírody nádherné chvíle plné dobrodružstva a adrenalínu.

• Polročné prázdniny

• Vedenie školy oznamuje rodičom a žiakom, že polročné prázdniny budú 1. februára (pondelok). Nástup do školy je v utorok 2. februára. Prevádzka materskej školy bude 1. februára fungovať ako v bežný deň.

• Výťažok z Burzy poputoval do detského domova

• V rámci Burzy nepotrebných vecí, ktorá sa uskutočnila koncom roka v našej škole,  sa nám podarilo vyzbierať 60 €, ktoré poputovali deťom z Detského domova rodinného typu v Laškovciach. Rovnako sa deti z tohto detského domova mohli tešiť aj z hračiek a oblečenia.

Všetkým, ktorí sa do burzy zapojili, ĎAKUJEME!