• Fyzikálny film našich žiakov medzi 40 najlepších

• V súťaži Fyzikálny film sa film našich deviatakov Vlastnosti plynov zábavne a hravo dostal medzi 40 najlepších filmov, ktoré budú 27. mája premietané v kine Klap. Porota tento film ohodnotila veľmi pozitívne, čo nás nesmierne teší. Postupujúci film bude spolu s ďalšími 2 filmami, ktoré vytvorili naši žiaci, zverejnený aj na našom „Youtube kanáli“.

• MOVE Week - Týždeň v pohybe

• Naša škola sa zapojila do európskej kampane  MOVE WEEK – Týždeň v pohybe, ktorá presadzuje výhody pravidelnej účasti v športe a fyzických aktivitách. Vyhlasovateľom a medzinárodným organizátorom  je  International Sport and Culture Association /ISCA/, ktorej členom je aj Asociácia športu pre všetkých Slovenskej republiky.

Týždeň v pohybe sa zrealizuje aj na našej škole pod názvom „Šport je náš kamarát“.

Bude prebiehať od  23.5.2016 do 29.5.2016.  Športové aktivity budú doplnené podujatiami zameranými na zdravú výživu.

Rozpis aktivít nájdete v prílohe.

• Ideme do Školy v prírode

• Celých 5 dní v týždni od 23. – 27. mája strávia žiaci 1. – 4. ročníka v ŠKOLE V PRÍRODE, ktorá sa nachádza neďaleko Bardejova v rekreačnom stredisku Mníchovský Potok.

• OZNAM - riaditeľské voľno

• V piatok  13. mája nebude vyučovanie z prevádzkových dôvodov na základe súhlasu zriaďovateľa. Žiaci majú v tento deň RIADITEĽSKÉ VOĽNO. Nebude fungovať ani prevádzka ŠKD, materská škola, ani školská jedáleň.

• Zúčastnili sme sa OK Súťaže mladých záchranárov CO

• Vo štvrtok 5. mája sa družstvo mladých záchranárov z našej školy v zložení Lukáš Bátora, Miloš Marcinčák, Rút MarcinčákováAntónia Tovlinová zúčastnilo OK „Súťaže mladých záchranárov civilnej ochrany,“ ktoré sa konalo na Zemplínskej šírave.

• Vyčistili sme NPR Jovsianska hrabina

• V rámci Dňa Zeme náš klub Rosničky z Palína v spolupráci so ŠOP vyčistil dňa 20. apríla územie NPR Jovsianska hrabina, ktorá sa nachádza pri obci Jovsa od neporiadku a špiny. Podarilo sa nám vyzbierať 5 vrchovatých vriec odpadu, medzi ktorým sme našli okrem PET fliaš, obalov od sladkostí aj množstvo kuchynského odpadu. Boli sme radi, že sme opäť urobili niečo pre záchranu našej ZEME, ktorá nepatrí len nám. Prírodu a jej krásy by sme mali uchovať aj pre ďalšie generácie. Okrem toho sme od pána Ladislava Palka dozvedeli niečo viac o tomto chránenom území, ale aj o význame lesov pre človeka a pre prírodu.

• Hra nášho žiaka ako najlepší simulátor ekonomických procesov

• Náš žiak Lukáš Bátora získal vo finále celoslovenskej súťaže IHRA, ktoré sa konalo 20. apríla v Ústave informatiky PF UPJŠ v Košiciach, diplom za najlepší simulátor ekonomických procesov v kategórii základných škôl za hru MINE IT ALL.

• Ideme čistiť Jovsiansku hrabinu

• Pri príležitosti Dňa Zeme (22. apríl) sa žiaci 7. a 9. ročníka zúčastnia v stredu 20. apríla čistenia Jovsianskej hrabiny, ktorú organizuje ŠOP – správa CHKO Vihorlat.

• Mladý priateľ lesa

• Naši žiaci Milan Ujjobbáď a Natália Ubrežiová sa zúčastnia 22. apríla súťaže Mladý priateľ lesa, ktorá sa uskutoční v Prešove v SOŠ lesníckej.

• Projekt ERASMUS+ pokračuje mobilitou v Portugalsku

• Ďalšia mobilita žiakov v rámci projektu ERASMUS+ sa koná v Portugalsku v dňoch od 17. – 24. apríla. Našu školu v nej budú zastupovať žiačky Barbora Lukáčová, Diana Ďurečková a Mária Kondášová spolu s pedagogickým dozorom – Mgr. Marcelou Tuturovou a Mgr. Renátou Ohriskovou.

• Beseda s policajtkou o IT kriminalite

• 13. apríla sa uskutočnila pre žiakov 6. a 7. ročníka Beseda s policajtkou, ktorá bola zameraná na počítačovú kriminalitu a kyberšikanovanie. Cieľom besedy bola prevencia pred IT kriminalitou.

• Deň narcisov

• Dňa 15. apríla sa pri príležitosti Dňa narcisov uskutoční zbierka na pomoc pacientom s onkologickým ochorením, do ktorej sa už tradične zapája aj naša škola. Ide o 20. ročník tejto celoslovenskej finančnej zbierky, ktorú organizuje Liga proti rakovine. Naši žiaci spolu s pedagogickým dozorom vykonajú zbierku v Palíne, Sennom a Stretave.  Prijmite, prosím, v tento deň od nás žltý narcis – kvietok nádeje.

• 16. ročník volejbalového turnaja úspešne za nami

• V sobotu 9. apríla sa uskutočnil v poradí 16. ročník volejbalového turnaja O pohár riaditeľky školy, ktorého sa zúčastnilo 8 družstiev. Jednotlivé zápasy prebehli v rámci fairplay pravidiel a umiestnenie na stupni víťazov bolo nasledovné:

1. miesto – Pavlovce nad Uhom

2. miesto – Polícia