• 16. ročník volejbalového turnaja úspešne za nami

• V sobotu 9. apríla sa uskutočnil v poradí 16. ročník volejbalového turnaja O pohár riaditeľky školy, ktorého sa zúčastnilo 8 družstiev. Jednotlivé zápasy prebehli v rámci fairplay pravidiel a umiestnenie na stupni víťazov bolo nasledovné:

1. miesto – Pavlovce nad Uhom

2. miesto – Polícia

3. miesto – Obec Palín

Víťazom blahoželáme!

• Postúpili sme do finále súťaže Energetika 2016

• Opäť sme sa dostali do finále súťaže Energetika 2016. Cieľom súťaže bolo vytvoriť návrh na LED žiarovku. Práce našich žiakov Samuela Sabovika a Miroslavy Mišlaiovej  postúpili medzi 17 najlepších z celkového počtu 235 prác z Košického a Prešovského kraja.

• Postúpili sme do finále IHRY

• V súťaži IHRA postúpila hra nášho žiaka Lukáša Bátoru s názvom „Mine It All" do finále medzi 10 najúspešnejších, ktoré sa uskutoční dňa 20. apríla v Košiciach.

• Opäť sme nocovali v škole

• Dňa 1. apríla sa naša škola stala nocľažníckym miestom pre takmer 50 žiakov 1. – 9. ročníka, pretože sa konala Noc s Andersenom. Prežili sme v škole noc plnú zábavy, súťaží a dobrodružstiev nielen pri knihách. Žiaci sa dozvedeli viac o Andersenových rozprávkach, ale aj o knihách a postavách z pera bratov Grimmovcov, Dobšinského a ďalších rozprávkarov. Starší žiaci čítali rozprávky mladším, neskôr sa hľadali rozprávkové bytosti z rôznych kníh, žiaci vymýšľali čarovné zaklínadlá a odklínadlá, kreslili podľa pokynov ježibabu, odpovedali na súťažné otázky, stavali rozprávkový hrad a zahrali si vybíjanú i futbal. Po návrate z telocvične ich čakali ešte tvorivé dielne.

• 3. mobilita žiakov v rámci projektu Erasmus+ šťastne za nami

• V dňoch 14. – 20. marca 2016 sa traja žiaci našej školy Jakub Klajban, Ondrej Farkaš a Matúš Miťko spolu s pedagogickým dozorom Dagmarou Farkašovou a Mgr. Vladimírou Kročkovou zúčastnili 3. mobility žiakov, ktorá sa konala v Grécku v mestečku Mytikas. Témou bol opäť zdravý životný štýl, šport a tanec. Žiaci mali možnosť spoznať grécku kultúru, ale aj ich kuchyňu a pohostinnosť.

• Počas Blokovej výučby sme sa venovali regionálnym potravinám

• Počas Blokovej výučby, ktorá sa konala 22. – 23. marca sme sa venovali hlavne regionálnym potravinám, minimalizácii odpadu, no nezabudli sme ani Svetový deň vody, či šport. Dokonca sme napiekli domáci chlebík a pripravili domáci tvaroh. Žiaci I. stupňa vytvárali plagáty a odznaky s tematikou regionálneho ovocia a regionálnej zeleniny. Navštívili aj ekofarmu v susednej obci. Na II. stupni sme sa venovali Globálnemu pohľadu na potraviny. Vytvárali sme plagáty a vyrábali magnetky. Nakoniec sme si zasúťažili pri zábavno-vedomostnej súťaži Milujem Slovensko. Okrem toho sa žiaci 7. – 9. ročníka vybrali v rámci projektu „Pomáhame vyrásť“ s názvom Vôňa domova na globálne vzdelávanie „Cesta potravín“ do ekocentra SOSNA v Družstevnej pri Hornáde.

• Znova sa o nás písalo v médiách

• V TASR vyšiel ďalší článok, v ktorom sa píše o tom, že sme sa opäť dostali do finále súťaže Junior Internet v kategórii JuniorText. Článok si môžete prečítať TU.

• Veľkonočné prázdniny

• Veľkonočné prázdniny pre žiakov začínajú 24. marca (štvrtok) a potrvajú do 29. marca (utorok). Nástup do školy je v stredu 30. marca.
          • Bloková výučba

• V dňoch 22. – 23. marca sa uskutoční BLOKOVÁ VÝUČBA zameraná na Environmentálnu výchovu, Mediálnu výchovu, Dopravnú výchovu, Osobnostný a sociálny rozvoj, Tvorbu projektu a prezentačné zručnosti.

• Podporte náš úspech v medzinárodnej súťaži „Give me 5"

• Našim žiakom sa podaril nevídaný úspech. V medzinárodnej kampani „For Roma with Roma“ vo výtvarnej súťaži „Give me 5“ bola práca našich žiakov vybraná ako jediná zo Slovenska. V rámci Slovenska sme sa teda umiestnili na 1. mieste a máme šancu zabojovať na európskej úrovni. Súťaž pokračuje 2. fázou, v ktorej je potrebné si otvoriť stránku: http://ec.europa.eu/justice/newsroom/discrimination/events/151218_en.htm, kliknúť na modrý nápis v článku  place your vote a vyplniť krátky online dotazník, v ktorom je potrebné napísať svoje krstné meno, priezvisko, mailovú adresu a vybrať krajinu, z ktorej pochádzate. Nakoniec je potrebné dať hlas 3 prácam (1. miesto, 2. miesto, 3. miesto) a potvrdiť slovkom SUBMIT. Hlasovanie bude ukončené 17. marca. Podporte prácu svojich detí!

• Máme 2. miesto z ORUJ v Košickom kraji

• Náš žiak Miloš Marcinčák zabojoval a v KRAJSKOM KOLE OLYMPIÁDY V RUSKOM  JAZYKU, ktorá sa konala 11. marca v Michalovciach, sa umiestnil na peknom 2. mieste, pričom ho od prvenstva delilo iba pol bodu. Gratulujeme!

• Vážení rodičia!

Pozývame Vás na rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční dňa 14. marca 2016 formou individuálnych konzultácií v čase od 14.00 – 17.00 hod. Zároveň sa v tento deň bude vyplácať cestovné za mesiace január – február.

• Časový rozvrh Deň otvorených dverí

• Pozývame Vás na DOD, ktorý sa uskutoční na našej škole dňa 08.03.2016 (utorok) v čase:

• od 07:50 do 08:35 - Súkromná hotelová akadémia - Dufincova
            • od 08:45 do 09:30 – Stredná odborná škola technická Michalovce
            • od 09:45 do 10:30  – Stredná odborná škola obchodu a služieb
            • od 10:40 do 11:25 - Stredná odborná škola sv. Cyrila a Metoda
            • od 11:35 do 12:20 -  Obchodná akadémia

Cieľom je to, aby výchovný poradcovia stredných škôl  v krátkosti predstavili našim žiakom (žiakom 9.a 8.  ročníka)  a  rodičom  školu a študijné odbory.