• Naša škola je „Škola otvorená všetkým“

• V termíne 24.325.3. sa uskutočnila inštruktáž pre tím podporujúci inkluzívne vzdelávanie v rámci národného projektu „Škola otvorená všetkým“. Lektorom bola Mgr. Monika Tomovčíková – expert pre realizáciu inštruktáže pre inkluzívne tímy.

• "Vítanie žeriavov" Senné 2017

• Podujatie má už desaťročnú tradíciu ide o tradičný jarný festival, ktorého hlavným programom je sledovanie jarnej migrácie vtákov v CHVÚ Senianske rybníky a zvlášť zhromažďovanie žeriavov popolavých.

Sťahovavé žeriavy, ktoré sú podobné bocianom, prelietavajú týmto územím v niekoľkotisícových kŕdľoch, vždy na prelome marca a apríla. Unikátna lokalita púta pozornosť ornitológov a milovníkov prírody z celého Slovenska, ktorí tu sledujú návrat operencov zo svojich zimovísk v severnej Afrike.

• Získali sme 2. miesto v celoslovenskej súťaži Tajomstvo stromu 2017

• Naša žiačka Norika Badyová obsadila v celoslovenskej výtvarnej súťaži Tajomstvo stromu 2017 v kategórii mladších žiakov nádherné 2. miesto. Uznanie poroty sa ušlo aj práci Natálie Kanalošovej. Obom blahoželáme, pretože ich práce uspeli v silnej konkurencii. Do súťaže sa totiž zapojilo spolu až 363 žiakov.

• Riaditeľské voľno

• V piatok 31. marca nebude vyučovanie z prevádzkových dôvodov na základe súhlasu zriaďovateľa. Žiaci majú v tento deň RIADITEĽSKÉ VOĽNO. Nebude fungovať ani prevádzka ŠKD, materská škola, ani školská jedáleň.

• Oznam – Rodičovské združenie

• Vážení rodičia! Oznamujeme Vám, že dňa 30. marca sa v čase od 14.00 – 16.30 hod. uskutoční formou individuálnych konzultácií Rodičovské združenie spojené s vyplácaním cestovného za mesiace január – marec.

• Výsledková listina Hviezdoslavovho Kubína

• Dňa 14. marca sa uskutočnilo školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín. Zúčastnilo sa ho 23 žiakov 2. – 8. ročníka. Tu sú jeho víťazi:

I. kategória – poézia

III. kategória – próza

2. miesto – Matúš Miťko

3. miesto – neudelené

Víťazom blahoželáme! V okresnom kole, ktoré sa uskutoční 23. a 24. marca v Michalovciach nás budú reprezentovať Iveta Nošková, Terézia Lukáčová a Barbora Lukáčová.

• Zahlasujte za práce našich žiakov

• Naša škola sa v tomto školskom roku prihlásila do celoslovenskej súťaže Čitateľský oriešok. Aj vy môžete svojím hlasom podporiť práce našich žiakov. Stačí ak do 31. marca prostredníctvom facebooku odovzdáte hlas krásnym obrázkom našich žiakov. Stačí sa prihlásiť na FB a hlasovať môžete TU: kresba 1, kresba 2 a kresba 3.

Ďakujeme!

• Zúčastnili sme sa súťaže v riešení SUDOKU

• Naši žiaci Jakub Klajban, Patrik Ličák a Matej Popeľáš sa zúčastnili okresnej súťaže 3-členných tímov v riešení sudoku rôznej náročnosti, v ktorej sa umiestnili na peknom 5. mieste.

• Svetový deň mokradí so ŠOP

• 2. februára si pripomíname Svetový deň mokradí, keď v tento deň v roku 1971 bola podpísaná Ramsarská konvencia. V rámci tohto Svetového dňa mokradí sa pre žiakov 4. ročníka uskutočnila dňa 22. februára beseda s pracovníkom ŠOP CHKO Vihorlat, ktorý žiakom zaujímavou formou priblížil bližšie význam mokradí v našom regióne. Zameral sa na NPR Senianske rybníky a Medzibodrožie a predovšetkým na význam biotopov vodného vtáctva.

• LYŽIARSKY VÝCVIK 2017 – Liptovská Teplička

• V týždni od 20. – 24. februára sa uskutoční pre žiakov 6. – 9. ročníka LYŽIARSKY VÝCVIK.

TERMÍN: 20.2. – 24.2. 2017

MIESTO LV: Penzión Dolinka, Liptovská Teplička

Zraz je 20.2.2017 o 06:45 hod.  pred rímskokatolíckym kostolom v Palíne.

Odchod z Palína je o 07:00 hod.

Predpokladaný príchod naspäť do Palína je v piatok 24.2.2017 cca o 17:00 hod. (rímskokatolícky kostol v Palíne).

• DOD pre výchovných poradcov stredných škôl

• Dňa 06.02.2017 (pondelok) sa uskutoční v našej škole DOD, ktorého cieľom je predstavenie stredných škôl a ich študijných odborov pre našich žiakov (9. a 8. ročníka) a ich rodičov. Výchovní poradcovia z jednotlivých stredných škôl odprezentujú informácie o možnostiach štúdia a študijných odboroch  v nasledovnom harmonograme:

• od 08:45 do 09:30 – Stredná odborná škola technická Michalovce
            • od 09:45 do 10:30 – Stredná odborná škola obchodu a služieb
            • od 10:40 do 11:25 – Stredná odborná škola sv. Cyrila a Metoda
            • od 11:35 do 12:20 – Obchodná akadémia
            • od 12:30 do 12:50 – Súkromná hotelová akadémia (Dufincova)
          • Polročné prázdniny

• Vedenie školy oznamuje rodičom a žiakom, že polročné prázdniny pre žiakov ZŠ budú dňa 3. februára (piatok). Nástup do školy je v pondelok 6. februára. Prevádzka materskej školy bude 3. februára fungovať ako v bežný deň.