• CHRÍPKOVÉ PRÁZDNINY

• Vedenie školy vyhlasuje pre žiakov základnej školy od 31. marca 2015 do 1. apríla 2015  CHRÍPKOVÉ PRÁZDNINY. Počas tohto obdobia nebude fungovať ani ŠKD. Prevádzka materskej školy a školskej jedálne bude fungovať ako v bežné dni.

• Dve tretie miesta v súťaži Junior Internet 2015

• Obrovský úspech zaznamenali naši žiaci – Lukáš Bátora (VIII.A)Kristína Kačkošová (VIII.B), ktorí nás reprezentovali v dňoch 27. – 28. marca v Bratislave v celoslovenskom kole súťaže Junior Internet. Obaja sa dokázali presadiť v silnej konkurencii a umiestnili sa na vynikajúcom 3. mieste. Lukáš Bátora predstavil svoj web a Kristína Kačkošová zviťazila so svojím webtextom. Obom blahoželáme!

• Náš žiak tretí v KK Olympiády v ruskom jazyku

• Žiak našej školy Miloš Marcinčák (VIII.B) sa na KK Olympiády v ruskom jazyku, ktorá sa konala 26. marca v Michalovciach,  presadil v širokej konkurencii (19 súťažiacich) a umiestnil sa na vynikajúcom 3. mieste. Blahoželáme!

• Bloková výučba

• V dňoch 31. marca – 1. apríla sa uskutoční BLOKOVÁ VÝUČBA, v rámci ktorej sa uskutočnia aktivity z plánu Zelenej školy. Zameriame sa v nej a invázne a liečivé rastliny, poľné plodiny, ovocné kríky. Okrem toho si každá trieda pripraví nový EKOKÓDEX a žiaci popresádzajú kvety. Spestrením BV bude aj divadielko v podaní žiakov 9. ročníka.

• Deň narcisov

• Dňa 27. marca sa pri príležitosti Dňa narcisov uskutoční zbierka na pomoc pacientom s onkologickým ochorením, do ktorej sa už tradične zapája aj naša škola. Naši žiaci spolu s pedagogickým dozorom vykonajú zbierku v Palíne, Sennom, Stretave a Zemplínskej Širokej.  Prijmite, prosím, v tento deň od nás žltý narcis – kvietok nádeje.

• RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE

• Vážení rodičia!

Dňa 26. marca sa uskutoční v čase od 14.00 – 17.00 hod. triedne RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE. Zároveň sa v tento deň bude vyplácať cestovné za mesiace január – marec

• Pytagoriáda

• 16. – 17. marca sa uskutoční v Michalovciach okresné kolo Pytagoriády. Dňa 16. marca v kategórii mladších žiakov budú našu školu reprezentovať Daniela Baňasová (III.A), Samuel Cuprík (IV.A) a Matej Marcinčák (V.A).  O deň neskôr, teda 17. marca svoje vedomosti z oblasti matematiky preukážu starší žiaci – Oto Ulbrich (VI.A), Nina Virčíková (VII.A) a Miloš Marcinčák (VIII.B).

Držíme palce!

• Opäť sme sa zapojili do súťaže s VSE

• Tento rok sme sa znova zapojili do súťaže s VSE. Naši žiaci vytvorili fotokomiksy na tému Super opravár na zavolanie. Do súťaže sme poslali komiks Zehloman, ktorý vytvorili Denisa Poľašková, Rút Marcinčáková , Miloš Marcinčák a komiks Babstory, na ktorom sa podieľali Antónia Tovlinová, Kristína Kačkošová a Slavomila Mišlaiová.

Obom družstvám a rovnako aj komiksom držíme palce!

• Oznam pre rodičov deviatakov

TESTOVANIE 9-2015  sa uskutoční 15. apríla 2015 (streda).

Časový harmonogram: príchod žiakov do školy o 7.30 hod.

1. Matematika                                                                           8.15 – 9.15 /60 minút/

2. Slovenský jazyk a literatúra                                 9.55 – 10.55 /60 minút/

POKYNY:  Na vypracovanie používať len modré alebo čierne guľôčkové pero!

Počas testovania z matematiky je možné používať kalkulačku a rysovacie potreby.

zakazuje sa používanie mobilných telefónov, tabuliek, iných študijných materiálov a pomôcok, vlastnoručne urobených výpiskov, prehľadov vzorcov, pravidiel a pod.

Žiak môže opustiť učebňu len vo výnimočných prípadoch (napr. nevoľnosť).

náhradný termín: Náhradné testovanie sa bude konať 21. apríla 2015 (utorok) v Košiciach. Zúčastniť sa ho môžu iba žiaci, ktorí sa z objektívnych príčin nemohli zúčastniť riadneho termínu.